YI, kolejny producent sprzętu filmowego, postanowił zabłysnąć na rynku silnym akcentem – kamerą sportową YI 4K+ filmującą 60 klatek na sekundę w 4K! A wszystko na zbliżające się targi CES 2017 w Las Vegas.

YI 4K+ Action Camera bije na głowę konkurencję swoim 4K przy 60 kl/sek. osiągniętym dzięki zastosowaniu po raz pierwszy w kamerze sportowej procesora Ambarella H2 SOC (produkt high-endowy stworzony specjalnie do takich możliwości). Poza tym, w porównaniu ze swoim poprzednikiem YI 4K Action Camera (bez plusa), ma większy bitrate – 120mbps – dla wysokiej jakości wideo, EIS – Electronic Image Stabilization – stabilizację obrazu, live streaming, poprawione audio oraz kilka unowocześnień oprogramowania VR. O innych produktach YI pisaliśmy tutaj.

Kamera YI 4K+ nie jest jedyną propozycją na CES 2017. Jak uderzać w rynek, to od razu kilkoma produktami. Po kolei: YI Erida – najszybszy trikopter na świecie, YI 1080 Dome Camera – kamera 360°, bezlusterkowiec YI M1 i wideorejestrator YI Dash Camera.

Tricopter YI Erida jest inteligentnym dronem wykonanym z włókien węglowych. Dzięki kombinacji materiału, z którego jest wykonany i układu nośnego (trzy rotory) uzyskuje dużą szybkość przy jednoczesnej łatwości obsługi, nawet dla nowicjuszy. Osiąga prędkość 120 km na godzinę i lata przez 40 minut. System składanych rotorów pozwala na łatwy transport. Ma wbudowany radar i skaner laserowy dla osiągnięcia maksymalnego bezpieczeństwa. Dron YI Erida został zaprojektowany we współpracy z firmą Atlas Dynamics – tworzoną przez grupę inżynierów lotniczych i programistów.

ces2017_yitech001

YI 1080 Dome Camera jest urządzeniem współpracującym z systemami inteligentnej ochrony – kamera śledzi poruszające się obiekty, wykrywa płaczące dzieci i ma dwukierunkowe audio. Jak sama nazwa wskazuje jest to kamera FHD sprzedawana za jedyne 99,99$.

yi-1080p-dome-camera-night-vision-pan-tilt-zoom-wireless-ip-security-surveillance-system-complete-360-e1479706696850

 

Bezlusterkowiec YI M1 był po raz pierwszy zaprezentowany na Photokinie w zeszłym roku. I od od razu został uznany za „naj” w kategorii „łączność”. Aparat fotografuje niczym sprzęt profesjonalny i jednocześnie pozwala „szerować” zdjęciami jak smartfon. Pracuje w systemie MFT i współpracuje z ponad 50 wymiennymi obiektywami za jedyne 349,99 $ (zapewne chodzi o szklarnię MFT innych marek).

yi-m1-1

YI Dash Camera to wideorejestrator samochodowy zaprojektowany zgodnie z ADAS (Advanced Driver Assistance System – zaawansowany system wspomagania kierowcy) analizuje prędkość i dystans pojazdu przed sobą, wysyła ostrzeżenia w czasie rzeczywistym i ostrzega przed zbyt bliską odległością od samochodu jadącego przed nami.

a