Zapraszamy na premierę albumu WARSAW ON AIR oraz wystawę fotografii lotniczych, których autorem jest Macieja Margas.

Maciej Margas

Wernisaż obędzie się 2 kwietnia o 19:00 w Panorama Room na 35 piętrze wieżowca Warsaw Trade Tower przy ul. Chłodnej 51! Wystawę będzie można odwiedzać codziennie od 3 do 13 kwietnia w godzinach od 13:00 do 21:00.

Maciej Margas

Z informacji prasowej:

Album WARSAW ON AIR to 256 stron zachwycających fotografii lotniczych w twardej oprawie, przedstawiających współczesną Warszawę z pokładu śmigłowca bez drzwi. Maciej Margas przypięty linami do wnętrza maszyny jako pierwszy fotograf w Polsce wykonał wyjątkowe zdjęcia dzienne i nocne w ściśle chronionej przestrzeni powietrznej nad centrum Warszawy, ale nie tylko – mapa na początku albumu informuje o tym, że znajdziemy tu również zdjęcia z dzielnic takich jak Bemowo, Ursus, Wilanów czy Ursynów – do tej pory raczej niespotykanych na zdjęciach z powietrza.

Kolekcja fotografii zaprezentowana w albumie to efekt dwóch lat pracy oraz kilku podniebnych sesji z wysokości nawet 3,5 km nad ziemią!

To także fascynująca opowieść o miłości do rodzinnego miasta, pasji, pokonywaniu kolejnych trudności i przekłuwaniu ich w motywację.

WARSAW ON AIR to inspirująca historia o spełnianiu swoich marzeń – o lotach nad miastem, ale również o albumie, który powstał w modelu self-publishingu pod marką Warsaw Gift Shop. Wykonanie tak trudnych i kosztownych zdjęć oraz wydanie eleganckiego albumu nie udałoby się 23-letniemu fotografowi, gdyby nie wsparcie Internautów, którzy pomagali Margasowi poprzez zbiórkę crowdfundingową w serwisie Pomagam.pl. Unikatowe lotnicze zdjęcia wykonane z wysokości 3 km wykonano jeszcze w 2016 roku i od kilku miesięcy czekają na swoją premierę na wystawie obok albumu fotograficznego.

Obecnie na stroniewww.warsawgiftshop.com prowadzona jest przedsprzedaż albumu.

Zdjęcia lotnicze Macieja Margasa prezentują Warszawę jako dynamiczną, tętniącą życiem, rozświetloną, dumną metropolię. Podniebne spojrzenie uświadamia nam jak złożonym i skomplikowanym organizmem jest miasto, szczególnie kiedy widzimy je całe uchwycone w jednym kadrze. Autor porównuje Stolicę do żywego organizmu wyróżniając min. jej Płuca, Tkanki czy Serce.

Wykonanie zdjęć lotniczych nad ścisłym centrum Warszawy wymagało miesięcy pracy i przygotowań, wielu pozwoleń, najlepszego na rynku sprzętu fotograficznego oraz sprzyjającej pogody. Dzienne zdjęcia kilkukrotnie były przesuwane ze względu na brak odpowiednich warunków atmosferycznych, a ostatnia zimowa sesja dokumentująca smog powstała w styczniu 2017r. W trakcie dziennej sesji z wysokości 2500 metrów nagrywany był również film 360. Zdjęcia pokazują wciąż widoczne ślady tragicznej historii miasta w miejskiej tkance. Powstające niezależnie od żadnej instytucji zdjęcia Margasa jak żadne inne ukazują tempo zmian współczesnej Warszawy, w przyszłości stając się unikatowym źródłem historycznym.

Maciej Margas

Wstęp na wystawę jest biletowany – 5zł. To już druga wystawa autora w tym miejscu – poprzednia przyciągnęła aż 6000 ludzi.

 

Maciej Margas – 23-letni fotograf i operator filmowy. Autor najpopularniejszego filmu timelapse o Polsce – „WARSAW 24H timelapse”, wielokrotnie prezentowanego w kraju (min. na kurtynie wodnej w Multimedialnym Parku Fontann, podczas wizyty Baracka Obamy z okazji 25-lecia Wolności) i za granicą. W 2015 roku rozpoczął niezależny projekt WARSAW ON AIR. Wykonane z pokładu śmigłowca bez drzwi zdjęcia lotnicze obiegły cały świat, Planeta Warszawa została nagrodzona Grand Press Photo 2016, a cykl wyróżniony w International Photography Awards. Zdjęcia Macieja Margasa promowały Warszawę podczas międzynarodowych wystaw min. w siedzibie NATO w Brukseli, Australii, Czechach, Słowacji. Maciej Margas portretuje stolicę Polski od 2009 roku. Wydruki prac oraz album można zobaczyć na www.maciejmargas.com oraz www.warsawgiftshop.com.