Znana z przejęcia Vegasa firma MAGIX proponuje swój własny kombajn edycyjny – Video Pro X – wielofunkcyjne narzędzie dla lubiących mieć wszystko pod ręką filmowców.

Video Pro X jest platformą skupiająca podstawowe narzędzia filmowca: montaż, kolor grading, pluginy audio i efekty video.

Video Pro X

Aktualnie w promocji – do końca maja za 399$ w sklepie online. Program zawiera w sobie: HitFilm Toolkit Pack, NewBlue Video Essentials 4 i  NewBlue Video Essentials 3 – zestawy postprodukcyjnych narzędzi z 275 presetami i dziesiątkami pluginów.

Video Pro X jest kompletnym, nieliniowym programem montażowym potrafiącym kodować i rozkodować 10bitowe pliki HEVC (h.265 i skompresowane 4K), koloryzować filmy 360° i wykonywać precyzyjne operacje na dźwięku. Pozawala również wypuszczać materiały w standardzie emisyjnym z pełną możliwością kontroli koloru.

Video Pro X

Program pracuje we wszystkich formatach takich jak chociażby ProRes, HEVC 10-Bit, AVC i MPEG-2. Widzi, czyta i tworzy LUTy. A nawet ma możliwość tworzenia płyt DVD i Blu-ray z animowanymi czołówkami i menu.

Jeśli chodzi o dźwięk, pracuje w standardzie odpowiednim do norm TV.  Wspomaga efekty specjalne VST2.

Ostatnia wersja Video Pro X dostępna jest online, w tej chwili za 399$ (cena regularna 786$)

A dla formalności tylko przypominam, że BlackMagic obniżył cenę DaVinci Resolve Studio do 299$ (również w Polsce), a niech tam 😉