Znana z nieszablonowych i „budżetowych” rozwiązań filmowych firma CAME-TV dołączyła do swojej oferty kolejną nowość. Jest to karbonowy slider za rozsądne pieniądze.

Po opisaniu iluś prób wynalezienia slidera od nowa wracamy tym razem do bardziej klasycznej konstrukcji. Dwie rury, wózek z regulowanym oporem, nóżki. Tym, co w tym przypadku jest jest inne to połączenie użytych materiałów i ceny. Karbon zazwyczaj kojarzy się z super drogimi rzeczami, takimi jak na przykład odchudzony z myślą o dronach RED Weapon. Tymczasem karbonowy slider CAME-TV można o dziwo kupić za całkiem rozsądne pieniądze.

Ile to „całkiem rozsądne pieniądze”? Poniżej zestawiamy dostępne długości karbonowych sliderów CAME-TV wraz z ich cenami. Sami oceńcie:

  • CAME-TV TS03-60 – 60cm – 109$
  • CAME-TV TS03-80 – 80cm – 119$
  • CAME-TV TS03-100 – 100cm – 129$
  • CAME-TV TS03-120 – 120cm – 139$

Jeśli chodzi o pozostałe parametry, to karbonowy slider wykonany jest z rur o średnicy 19mm. Waga (niestety nie podano której wersji) to jedynie 1,2kg przy udźwigu 8kg. Warto też wspomnieć o wózku poruszającym się na 6 łożyskowanych rolkach. Położenie dwóch wewnętrznych, a w zasadzie ich docisk do rur, możemy regulować pokrętłem. Rozwiązanie to ma zapewnić płynniejszy ruch przy docisku niż klasyczny hamulec. Choć może mieć problemy z całkowitym unieruchomieniem obciążonego wózka.

Więcej informacji na temat nowego urządzenia ze stajni CAME-TV można znaleźć na stronie producenta. Zawiera ona również sklep.