Posiadacze SlideraPLUS firmy Edelkrone mogą być zadowoleni. Do wspomnianego urządzenia dodano Edelkrone Steady Module – moduł hamujący, dzięki któremu uzyskamy niezwykle płynny ruch.

Płynny ruch to podstawowy postulat filmowania. Slidery to ułatwiają, ale niestety trzeba mieć dużą wprawę w poruszaniu kamerą na szynie tak, by ujęcia wyglądały jak trzeba. Rozwiązaniem może być silnik, ale ten znowu hałasuje i stanowi dodatkowy ciężar.

Edelkrone wymyśliło „opóźniacz” – niewielkie urządzenie, które montujemy do krańca SlideraPLUS – Edelkrone Steady Module. Siłę spowolnienia możemy regulować, podobnie jak jest w głowicach olejowych. Z tym modułem, niestraszne będą nam trzęsące się ręce!

Steady Module

Edelkrone Steady Module waży 480 g, jest kompatybilne ze sliderami: SliderPLUS X, SliderPLUS M, SliderPLUS, SliderPLUSPro. Jest to urządzenie całkowicie mechaniczne – nie wymaga zasilania.

Jest to kolejne rozwiązanie problemu płynności ruchu w sliderze. Znamy koła zamachowe i nasz rodzimy, specjalny wózek Fotonu – swoją drogą chyba najsensowniejszy, bo po prostu jest dobrze skonstruowany, bez konieczności dodawania jakichś modułów. Minusem niewątpliwie jest fakt, że coś jeszcze do naszego slidera musimy dokupić.

Edelkrone Steady Module kosztuje 109.99 $