SmallHD zaprezentowało swój pierwszy polowy monitor referencyjny – 1703-P3. Monitor ma 10-bitowy zapis koloru dzięki czemu jest w stanie odtworzyć miliard kolorów. Sporo.

17-calowy SmallHD 1703-P3 ma rozdzielczość FHD i pracuje w 100 procentowej przestrzeni DCI-P3 (projektory kinowe, 25% szerszy zakres barw niż sRGB), ma współczynnik kontrastu 1500:1, 179° kąta oglądania i wraz z systemem operacyjnym SmallHD Pagebuilder jest potężnym narzędziem w rękach sprawnego operatora i zmyślnego kolorysty.

Jak twierdzi szef SmallHD, Wes Phillips monitor jest perfekcyjnym urządzeniem zarówno na plan filmowy, jak i do studia korekcyjnego. A to wszystko dzięki najwyższemu standardowi odwzorowania koloru w kinie – DCI-P3.

1703-P3

Każdy monitor 1703-P3 jest fabrycznie skalibrowany, niemniej użytkownicy mogą zainstalować swoje własne LUTy 3D korzystając z zaawansowanych narzędzi do kalibracji takich jak Light Illusion, LightSpace CMS lub CalMAN.

Urządzenie ma jedno wejście HDMI i dwa SDI oraz również jedno wyjście HDMI i dwa wyjścia SDI. System operacyjny pozwala na podgląd waveforma, wykresu vectorscopu, błędnych kolorów, focus peakingu i zebry – wszystko jednocześnie z obrazem z kamery. A nawet z dwóch kamer – monitor ma funkcję DualView, czyli korzystanie z dwóch niezależnych źródeł jednocześnie.

1703-P3

1703-P3 ma wyświetlacz o jasności 450 nitów potrafiący odwzorować dowolny LUT poprzez firmowy ColorFlow 3D LUT Engine. LUTy możemy zainstalować z karty SD – jest gniazdo – jak i przenosić z monitora do postprodukcji, jeśli korzystamy z aplikacji do generowania LUTów w monitorze, na przykład LiveGrade.

Ma mocną obudowę wykonaną z aluminium, z dużą ilością filmowych gwintów -1/4″ i 3/8″ oraz mocowanie do systemu VESA. Zasilanie z gniazdka lub akumulatora V-lock.

Cena 3 999 $, dostawa pod koniec lutego. Szczegóły tutaj.