Zaledwie pół roku po premierze Gear 360, Samsung zaprezentował no wersję swojej kamerki  – również nazwanej Gear 360. 

Nowa wersja jest w pełni 4K i ma klatkaż 24fps, w odróżnieniu od poprzednika, który był zaledwie UHD (3840×1920) przy klatkażu 30fps. I co najciekawsze kamerka daje się sparować do streamingu z iPhonami! (od modelu 6S i wyżej)

 

gear

Użytkownicy mogą streamować obraz 2K bezpośrednio na fejsa, Youtuba i Samsung VR z dowolnym kompatybilnym telefonem (co jest dosyć oczywiste, bo z niekompatybilnym byłoby trudno – kocham marketingowe sformułowania)

Nowa kamerka ma co prawda mniejszą baterię (1160 mAh, poprzednio 1,350 mAh), ale dzięki temu urządzenie jest węższe.

Ogólnie Samsung poszedł w zmniejszanie, ale pewnie w celu ułatwienia streamingu – kamerka ma w porównaniu z poprzednikiem zmniejszoną ma ilość pikseli (dla zdjęć z 30 Mpiks do 15Mpiks, dla filmu 2x 8,4 Mpiks), ale za to od razu jest z rączką (poprzednik miał wyrafinowany dizajn w postaci kuli – jak to trzymać?). Dodatkowo zmniejszony został dystans między obiektywami, co poprawiło efekt sklejania 360.

Poza Gear 360 Samsung zaprezentował również nową przeglądarkę do Gear VR – Oculus Browser pozwalający na przeglądanie treści internetowych w okularach. (Bajer jak z filmu sci-fi)

O Galaxy S8 nie wspominam, bo to chyba oczywiste. Wszyscy trąbili.

Cena Gear 360 (2017) jest jeszcze nie znana, ale zobaczyć iPhonowca z Samsungiem w ręce będzie bezcenne. Więcej tutaj.