Cała zabawa z kamerką sportową polega na tym, że można ją zamontować wszędzie – niektórzy nawet przyczepiali ją do szabli i strzały. Może takie ekstremalne miejsca nie są w użytku codziennym, niemniej montaż kamerki to istotne zagadnienie. Jednym z pomysłów ułatwiającym sprawę jest RTS 360 Clip.

RTS 360 Clip jest adapterem do kamerek sportowych pozwalającym na szybkie zamocowanie sprzętu do innych utensyliów i jeszcze dającym możliwość obrotu całe 360°.

Zmiana pozycji kamerki, takiego GoPro na przykład, zabiera czas. Ustawienie kąta filmowania często wymaga dodatkowej plastikowej części z kilkoma śrubkami. A prawidłowe przykręcenie może być denerwującym wyzwaniem.

RTS 360 Clip

Adapter RTS 360 Clip ułatwia sprawę. Używa systemu mocującego GoPro (który stał się standardem w kamerkach sportowych) co daje możliwość użycia go z innym sprzętem (choćby Yi).

Dzięki klipowi RTS łatwo zamocujemy kamerkę do pozostałych uchwytów i jeszcze możemy ją obracać. I to wszytko jedną ręką.

Pomysł jest prosty – całość składa się z dwóch modułów: jeden to element montowany na statywie, uchwycie, szelkach czy hełmie, drugi to element montowany do przegubu mocującego kamery. Oba łączą się na zmyślną obrotową szybkozłączkę.

Co prawda jeszcze nie wiadomo, kiedy  RTS 360 Clip będzie dostępny i ile będzie kosztować, ale warto śledzić stronę producenta by mieć informacje z pierwszej reki.