!!! Nowa seria Rozkminiamy DaVinci Resolve Premium na
Vimeo On Demand! Premiera 24.03.2017
!!!
Zaczynamy prezentację tutoriali poświęconych oprogramowaniu służącemu do postprodukcji. Pierwsze odcinki naszej serii „Rozkminiamy…” będą poświęcone DaVinci Resolve 12.

Zarejestruj się na szkolenie

Resolve jest powszechnie uznanym programem do korekcji kolorystycznej, a od niedawna również programem montażowym. Jego wersja darmowa, co prawda zubożona jest o kilka funkcji (w szczególności tych które są związane z produkcją filmów 3D) i filtrów (motion blur i odszumianie), ale nawet w tej postaci potrafi zadowolić najbardziej wyrafinowanych filmowców. Opcje związane z korekcją kolorystyczną są wręcz legendarne – i te akurat są w pełni dostępne w wersji bezpłatnej.

Program nie jest intuicyjny i z początku wydaje się trudny w obsłudze, ale kilka lekcji i uważnego słuchania wystarczą, by „złapać” mechanizm jego działania. W tym właśnie będziemy chcieli pomóc, w „rozkminieniu” Resolve.

Poszczególne odcinki postaramy się publikować regularnie, kilka razy w tygodniu. Każdy z nich poświęcimy jednemu zagadnieniu, od podstaw – z jakich modułów składa się program, jakie narzędzia ma do dyspozycji montażysta i na czym polega korekta barwna. Co kilka odcinków regularnych, będziemy również publikować odcinki bonusowe, czyli skupione na jednym bardzo specyficznym problemie – opcje prerenderu, co to jest timecode, jak kasować klipy z timeline’u, jak zrobić bleach bypass czy też kluczować w DaVinci.

Mam nadzieję, że osoby, które do tej pory nic nie wiedziały o programie – dowiedzą się wiele, a osoby, które już znają DaVinci – odświeżą swoje wiadomości. A jeśli uznają, że popełniliśmy jakieś błędy, podzielą się wiedzą i pomogą doskonalić nasze tutoriale.

W pierwszym odcinku omówię podstawy Resolve: jak uruchomić program, co to jest Media Pool – z czego się składa, jak tworzyć projekt i jak zawiadywać klipami. W następnym odcinku będzie część pierwsza opoświęcona modułowi EDIT, czyli modułowi montażowemu oraz bonus o opcjach prerenderu, czyli jak uzyskać płynny podgląd w Resolve.

Ci, którzy mają Resolve, a nie wiedzą co z nim zrobić – niech go włączają. Ci, którzy go nie mają, niech go zainstalują. Do pobrania z blackmagicdesign.com.

Zapraszam!

Przy okazji – Ankieta dla tych, którzy chcieliby poszerzyć swoją filmową wiedzę – ankieta dotycząca uczestnictwa w zajęciach Akademii Rzemiosła Filmowego EIZO/videodslr.pl:

powered by Typeform