Firma Fomei wprowadza do swojej oferty 11 nowych  lamp LED. Wśród premier znajdują się lampy panelowe, reflektory z soczewką fresnela, ring oraz LED bar.

Część z nowości to produkty dotychczas nieoferowane przez firmę Fomei, część natomiast stanowi odświeżenie dotychczas oferowanych paneli serii 600 i 1200. Wszystkie wyposażono w czytelny wyświetlacz LCD, zdalne sterowanie po WiFi (przez dedykowaną aplikację na Androida i iOS), regulowaną temperaturę barwową i tryb cichy (w którym aktywne chłodzenie wyłącza się kosztem utraty połowy mocy).

Fomei LED Fresnel WiFi

Pierwsza grupa nowości to lampy z soczewką fresnela. Dotychczas tego rodzaju jednostki oferowane były jedynie w wersji żarowej. Rodzina składa się z trzech modeli różniących się mocą i gabarytami. Wszystkie oferują regulację kąta świecenia w zakresie 20° – 60°. Najsłabsza lampa ma moc 160W, najmocniejsza imponujące 480W. Pozostałe parametry widać na grafice poniżej.

Lampy panelowe Fomei LED WiFi

Nowe panele doczekały się innych oznaczeń – 36D, 100D, 150D. Ich zasada działania się nie zmieniła, mogą być zasilane z sieci lub baterii V-lock. W ramach dodatkowego wyposażenia, każdy z nich ma dyfuzor oraz ocieplający filtr pomarańczowy.

Fomei LED Bar 17W

Podstawowym zastosowaniem lampy LED Bar jest różnego rodzaju oświetlenie efektowe. Urządzenie to oferuje regulowaną temperaturę z presetami dla wartości 3200K, 5000K, 5600K i 8000K oraz płynną regulację mocy od 0 do 100%. Co ciekawe, jedna lampa może kontrolować inne połączone w grupy, co pozwala uzyskać większe i silniejsze źródło światła.

Fomei LED Ring 23W

Lampy pierścieniowe to popularne narzędzie w niektórych gałęziach fotografii. Dzięki zastosowaniu ciągłego światła opartego o diody LED, teraz będziemy go mogli użyć również w filmie. W lampie zastosowano diody LED o różnej temperaturze barwowej, które dodatkowo zostały podzielone na cztery kwarty. Pozwala to na znacznie precyzyjniejsze panowanie nad światłem.

Lampy nakamerowe

Oprócz większych i bardziej stacjonarnych jednostek, w ofercie pojawiły się też nowe lampy nakamerowe: Fomei LED-18D, Fomei LED LCD 14W i Fomei LED SLIM 15W. Wszystkie trzy posiadają kompaktowe wymiary 20x13cm, różnią się za to grubością, wynoszącą odpowiednio 5cm, 3cm oraz 1,8cm.

Lampy zasilane są przede wszystkim z akumulatorów typu Sony NP-F lub, w przypadku modelu LED-18D, dodatkowo akumulatorów AA. Mogą być również podłączone do sieci elektrycznej. Wszystkie oferują regulację temperatury barwowej w zakresie 3000K-8000K oraz mocy od 0 do 100%.

Wszystkie nowości będzie można obejrzeć już za dwa tygodnie podczas targów Film Video Foto w Łodzi. Tam też zapewne poznamy ich ceny.