Manfrotto przedstawił nowego zawodnika w kategorii głowica video. Nitrotech N8 jest pierwszym produktem, który używa azotowego mechanizmu kontroli przeciwwagi.

Manfrotto przedstawiać nie trzeba – klasyka. Statywy znane i lubiane – a co ważne lekkie, w miarę tanie i malowane na czarno (właściwie oksydowane) z czerwonymi dynksami.

Głowica video Nitrotech N8 jest pierwszą w serii. Ósemka w nazwie wskazuje udźwig – do 8kg. Spodziewajmy się zatem jeszcze “ładowniejszych” wersji.

nitrotech

Nowy lekki dizajn o konstrukcji mostowej (zamiast pełnych elementów kratownice) gwarantuje lekkość połączoną z wytrzymałością. Poza tym jest super nowinka, rodem ze steampunkowej powieści – ładowany niczym syfon opóźniacz azotowy.

nitrotech

Nowa technologia ma zagwarantować perfekcyjne wyważenie z możliwością regulacji siły hamowania i lepiej się sprawdza niż mechanizmy olejowe.

nitrotech

Manfrotto Nitrotech N8 ma również gniazda 3/8” Easy Link do montażu akcesoriów.

nitrotech

Głowica używa popularnej płytki mocującej 504, wraz systemem blokującym oraz z nowym układem uwalniania – nie tylko przez ślizg ale również boczne wypinanie. Duże ułatwienie, szczególnie jak się ma spory obiektyw, który zazwyczaj trzeba zdejmować przed odczepieniem sprzętu od statywu.

nitrotech

Cena 448 € solo. Głowica będzie również sprzedawana w zestawie ze statywami 535, 536CF, 546s.

DaVinci