Prezentujemy kolejny zestaw do modyfikacji iPhonów. Coraz więcej takich akcesoriów oznacza, że mo-jo podbija serca inwestorów.

Mo-jo czyli mobile journalism pomału staje się pełnoprawnym źródłem informacji. Telewizja stała się obecnie przede wszystkim maszynką do robienia pieniędzy lub propagandy. Jak chcemy się czegoś dowiedzieć, czasami trzeba zerknąć na Youtuba czy na fejsa.

Poniższe zestawy są przeznaczone dla iPhonów. Cóż, potwór z Cupertino zawładnął wyobraźnią wielu użytkowników.

Ztylus Switch 6

Ztylus Switch 6 jest nakładką na iPhona 7Plus z przesuwanym zestawem 3 par obiektywów korygujących obiektywy aparatu. Zmieniając palcem pozycję szkieł uzyskujemy zmianę ogniskowej aparatu: 180-stopniowy fish-eye, 120-stopniowy szeroki kąt, 10 i 20-krotne makro oraz w pozycji neutralnej dostęp do obiektywu iPhona. Ergonomiczny dizajn pozwala na lepszy chwyt. Do kupienia na Amazonie za 49.95$

Mo-jo

Plusem jest zestaw obiektywów, minusem to, że nadal smartfona trzymamy jak smartfona. Czyli tradycyjnie, co czasami jest kłopotliwe, bo trudno zrobić stabilne ujęcie (nie wspominając o nawyku pionowych kadrów) 

Cinebody

Cinebody to uchwyt zamieniający smartfona w wintydżową kamerkę 8mm. Produkowane są dwa modele: S6 do iPhona 6/S6 i H7 do iPhona 7.

Mo-jo

Zabawa z Cinebody S6 polega na zmianie kierunku trzymania aparatu. Obiektyw mocujemy do gniazda z lustrem co pozwala na zmianę ustawienia iPhona – prostopadle do oka, a dodatkowy wizjer daje nam ochronę przed bocznym światłem. Sprawdza się w słoneczne dni. A oparcie na oku daje dodatkowy punkt stabilizacji. Cinebody S6 ma przycisk rec/stop podłączany kabelkiem mini jack. Uchwyt ma zimną stopkę i opcjonalne obiektywy: szerokokątny i tele. Cinebody S6 dostępny jest na Amazonie i kosztuje 100$.

Z Cinebody S6 na upartego możemy mówić, ze filmujemy lustrzanką. 😉

Do iPhona 7 Cinebody przygotowało uchwyt H7, bardziej nowoczesny. Uchwyt pozwala na wygodne trzymanie smartfona prostopadle do oka, a jednocześnie korzystanie z jego wyświetlacza w tradycyjny sposób. Cinebody H7 ma dodatkowo pasek oraz gwint na rączkę i zimną stopkę. Akcesoriami uzupełniającymi są obiektywy. Cinebody H7 będzie dostępny niedługo i jego cena wyniesie 149,99$.

Mo-jo

Co ważne same obiektywy są wyposażeniem opcjonalnym dla obu uchwytów. Czyli jeszcze trzeba dopłacić. (Potwór z Cupertino nieustannie zieje swoim marketingiem wyciągającym pieniądze z kieszeni.)

Źródło cinema5d.com

powered by Typeform