Praca z dodatkowym światłem, kiedy filmujemy kamerkami sportowymi może być czasami problemem. Większość lamp pracujących w standardzie filmowym jest duża i montowanie ich w towarzystwie GoPro wydaje się dosyć dyskusyjne – nie po to korzystamy z maciupeńkiej kamery, żeby tachać ciężki reflektor. Na szczęście wymyślono Lume Cube.

Lume Cube jest poręczną i kompaktową lampą LED służącą do oświetlania pierwszego planu. Jest mniejsza od GoPro (bok kubika ma 3,8 cm), ma temperaturę barwową skalibrowaną na 6500 K (bardzo słoneczny dzień).

Chociaż operuje światłem ciągłym to ma również tryb strobo pozwalający używać jej jako lampę błyskową kiedy fotografujemy. Ma czujnik do zdalnego wyzwalania w trybie “slave” i redukcję “czerwonych oczu”. Co istotne, producent Lume Cube od razu  zaprojektował system mocowania do GoPro i do DJI, dzięki któremu możemy zbudować sobie coś na kształt riga z dwiema lampami. 7133_detailenlarge

Lume Cube ma maksymalną jasność 1500 lumenów, regulowaną płynnie od zera – w sam raz do planów średnich. Szerokość strumienia światła – 60°. Lampa zasilana jest akumulatorami, pozwalającymi pracować 20 minut z pełną mocą lub ponad dwie godziny z połową mocy. Ładowanie przez USB.

Lume Cube można zamocować również do dowolnego statywu – urządzenie ma typowy gwint na śruby 1/4″. Jest wodoodporna i jak twierdzi producent można ja zanurzyć do 33 m.

Lampę można zamocować do dowolnego typu kamerki sportowej i sparować ze smartfonem. Dzięki aplikacji Lume Cube możemy kontrolować zestaw do pięciu lamp – takie małe plażowe studio.

Lume Cube występuje w rożnych zestawach – jako lampa pojedyncza, podwójna lub poczwórna. Wśród akcesoriów są: system mocowania do smartfonów, gorące stopki, rig do GoPro i montowanie do drona DJI.

Pojedyńcza lampa kosztuje 89.99 £, podwójna 169,99 £, poczwórna 329,99 £. Zestaw do GoPro 199,99 £. Pozostałe akcesoria od 19 £ do 38 £

Szczegóły tutaj.