Karma – pierwszy dron GoPro – zostaje wycofany z rynku. Całkiem niedawno pisaliśmy o wejściu GoPro na rynek dronów. Po sukcesach kamerek sportowych, których nazwa handlowa stała się synonimem tego typu sprzętu można było oczekiwać, że i dron stanie się przebojem firmy. Nic z tego. 

Jak podano w oświadczeniu (pełna treść tutaj) w kilku z 2500 sprzedanych egzemplarzy drona Karma nastąpiła nagła strata mocy podczas lotu. W wyniku tych zdarzeń (w trakcie, których nie było wypadków grożących zdrowiu czy mieniu) firma GoPro postanowiła wycofać produkt z rynku i zwrócić pieniądze WSZYSTKIM właścicielom urządzenia. Użytkownicy Karmy mogą zgłosić się do miejsca zakupu, oddać sprzęt i otrzymać zwrot pieniędzy. Osoby zainteresowane mogą się również skontaktować z firmą korzystając z formularza pod tym linkiem.

Jak podaje CEO GoPro – Nicholas Woodman – “Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem. Kilku użytkowników Karmy zgłosiło incydenty związane ze stratą mocy podczas korzystania ze sprzętu. Szybko podjęliśmy decyzję o zwrocie i pełnej refundacji zakupu. Pracujemy nad rozwiązaniem problemu.”