Film zrobimy bez kamery, ale bez prądu już nie da rady. Brytyjska firma Hawk-Woods zaprezentowała ciekawe rozwiązanie dla akumulatorów filmowych – Gripper Battery.

Najczęściej stosowane w filmie systemy zasilania to V-lock, Sony NP, Anton Bauer Gold. Akumulatory jak akumulatory – dostarczają energię przede wszystkim kamerze, ale również peryferiom (monitory, oświetlenie, itp, itd). Kiedy w kamerze jest odpowiednie, zgodne z systemem mocowanie, nie ma problemu. Klik – akumulator mocujemy do zestawu i hulaj dusza – film się robi. Kiedy kamera lub aparat „chodzi” na swoim własnym, specyficznym zasilaniu, czyli na akumulatorach innego typu niż wspomniane wcześniej modele (np. Canon LP-E6), nadal możemy stosować popularne systemy mocowań, ale musimy mieć odpowiednie łoże – mocowany na rigu łącznik z różnymi wyjściami pozwalający na montowanie odpowiedniego akumulatora.  Gripper Battery idzie dalej. Jego innowacyjność polega na tym, że akumulator ma mocowanie bezpośrednio do typowego riga w rozmiarach „indie” – 15 mm LWS, czyli w rozstawie 60 mm na rurkach 15 mm.Gripper Battery

Pomysł prosty jak drut, a właściwie aluminiowa rurka do riga. Oszczędzamy miejsce, pieniądze i nie zastanawiamy się pół roku, którą ofertę z niezliczonej ilości produktów wybrać. Zamontowany w odpowiednim miejscu akumulator stanowi również przeciwwagę dla naszego sprzętu.

Gripper Battery jest akumulatorem litowo-jonowym produkowanym w wersji 75, 100 i 150 W. Szybka ładowarka pozwala naładować w 3 godziny  75 W. Ma dwa wyjścia D-tap (które mogą mieć dowolne końcówki), LEDowy wyświetlacz napięcia (full/empty), gwarancję bezpieczeństwa linii lotniczych i waży 722 gramy. Na rigu montujemy go zaciskowo – prościej już się nie da.

Cena w Polsce: 100 W – 1500,00 zł

Gripper Battery

źródła: www.nofilmschool.com, www.hawkwoods.co.uk)