Fotodiox Pro FACTOR to rodzina panelowych lamp LED. Oferują one regulowaną temperaturę barwową oraz wbudowane panele dyfuzyjne.

Trzy spośród lamp Fotodiox Pro FACTOR są okrągłe, pozostałe sześć to prostokąty i kwadraty. Różnią się rozmiarami i związaną z nimi mocą. Wszystkie posiadają płynnie regulowaną temperaturę barwową w zakresie od 3200K do 5600K. Wszystkie są także przystosowane do pracy z urządzeniami filmującymi w slow motion (nie migoczą), choć nie podano maksymalnych wartości klatkażu czy czasu migawki, przy których płynne oświetlenie jest gwarantowane.

To, co ma odróżnić lampy Fotodiox od konkurencji, to wbudowane dyfuzory. Wykorzystana w nich technologia, nazwana przez producenta FactorSoft, ma zagwarantować idealnie równe świecenie bez jaśniejszych i ciemniejszych obszarów. Warto również wspomnieć o wyjątkowo wysokim współczynniku odwzorowania barw (CRI) wynoszącym >96 dla wszystkich modeli. Do tego dochodzą solidne metalowe obudowy, możliwość zasilania z baterii V-Lock, kąt świecenia wynoszący 120º oraz doczepiane wrota i plastry miodu.

Poniżej zamieszczamy pełną listę lamp Fotodiox Pro FACTOR wraz z cenami. Podane przy prostokątnych i kwadratowych modelach wartości oddzielone “x” to wymiary panelu w stopach (1 stopa to ok. 30cm). Z kolei cyfry przy modelach okrągłych to ich średnice w calach. Dla ułatwienia wszystkie jednostki przezliczyliśmy do bardziej cywilizowanego systemu metrycznego.

DaVinci