Rynek peryferiów filmowych rozwija się chyba jeszcze szybciej niż rynek samych kamer. Nasi dalekowschodni braci z Chin jak zwykle prowadzą. Tym razem przedstawiamy nowy monitor podglądowy Feelworld G55 5.5″.

Piecio- i pół calowy monitor Feelworld G55 ma jasny ekran Full HD (1920×1080), dzięki któremu nie musimy mieć dodatkowego podglądu na planie. Kąt widzenia wynosi 160°, co jest wystarczające w tego typu urządzeniach (choć jak wiemy są monitory o większych kątach widzenia). Monitor pozwala na podgląd w SD i HD przez łącza zarówno SDI jak i HDMI.

Feelworld G55 daje nam możliwość kontroli kadru, ostrości i ekspozycji – wyświetla histogram, paski dźwięku, vectroscope i weveform umieszczone wokół monitorowanego obrazu, nie zasłaniając go.

Monitor ma aluminiową obudowę, dostatecznie trwałą do filmowej pracy i na tyle lekką, że można go montować na najmniejszych rigach.

Feelworld G55 ma panel IPS, o jasności 450 cd/m2 i kontraście 1000:1. Ma wejścia HDMI i 3G-SDi – co daje nam możliwość podłączenia każdej kamery czy aparatu, oraz wyjścia HDMI i SDI do podłączenia kolejnego monitora. Odsłuch dźwięku możemy przeprowadzić przez słuchawki podłączone do gniazda jack 3.5 mm.

Dzięki wymiennej płytce zasilającej, G55 może być zasilany z akumulatorów Sony NP, Panasonic D28S, Canon E6.