videodslr Działy Osprzęt Rigi XTENDER No-Twist – bardzo przydatny, mały kawałek metalu

XTENDER No-Twist – bardzo przydatny, mały kawałek metalu

Oglądasz 1 odpowiedzi (z 1 łącznie)
 •  Wojciech Franus 
  Keymaster
  32 pts

  Odpowiedzi: 1129

  Tematów: 120

  chat

  #270493
  XTENDER No-Twist to adapter do uchwytów serii 200 do monitorów Atomos Inferno i Flame. I co z tego? Jak to co? Dzięki temu prostemu rozwiązaniu monitory nie przekręcają się samoczynnie podczas pracy.

  Nic tak nie frustruje jak obracanie się akcesoriów montowanych na „filmowych’ gwintach 1/4″20. Kręcimy, dokręcamy, ściskamy, wsadzamy gumki blokujące, a w końcu zawsze nastąpi taki moment, że ramię, monitor czy mikrofon się w końcu przekręcą. XTENDER No-Twist ma temu zaradzić. Niestety tylko w przypadku wspomnianych monitorów Atomosa.

  xtender

  O uchwycie EXTENDER 210 pisałem jakiś czas temu. Nie był to pomysł z gatunku genialnych. Ale widocznie  konstruktorzy przemyśleli chwilę, przeczytali mój prześmiewczy komentarz i rozwinęli konstrukcję. 😉

  Nowy element uchwytu mocującego jest ramieniem blokującym. To po prostu kawałek wymodelowanej kształtki, która niczym szczęki trzyma monitor w regulaminowej pozycji. Genialne w swej prostocie.

  xtender

  Jeśli ktoś kupił wcześniej model 210, może dokupić za 39$ wspomnianą „szczękę”.

  Szkoda tylko, że kształtka pasuje jedynie do określonych modeli monitorów. Przydałyby się „szczęki” do innych akcesoriów – rekorderów, ramion czy pozostałych monitorów.

  [Zobacz news: XTENDER No-Twist – bardzo przydatny, mały kawałek metalu]

Oglądasz 1 odpowiedzi (z 1 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek