videodslr Działy Osprzęt Podgląd Vary-I – lupka do GH5 z możliwością „sztywnego” odchylania

Vary-I – lupka do GH5 z możliwością „sztywnego” odchylania

Oglądasz 1 odpowiedzi (z 1 łącznie)
 •  Wojciech Franus 
  Keymaster
  32 pts

  Odpowiedzi: 1129

  Tematów: 120

  chat

  #269993
  System Vary-I do GH5 to zmodernizowana lupka do podglądu ruchomego monitora. Wraz z systemem mocowania rozwiązuje wiele problemów podczas filmowania.

  Idea lupki jest stara jak videodslrowanie. W epoce filmujących lustrzanek, podgląd był możliwy wyłącznie przez monitor, funkcję live-view. Trochę się przez ostatnie lata zmieniło, ale nadal lupka może być nieodzownym elementem naszego filmowego wyposażenia.

  vary-I

  Vary-I montujemy bezpośrednio do LCD aparatu i co istotne nadal mamy możliwość korzystania z obracania ekranu. Jak wiemy, każda lupka spełnia dwie role – podgląd i usztywnienie sprzętu. Oparcie aparatu o oko daje nam dodatkowy punkt stabilizujący. Niestety w przypadku typowych lupek mocowanych bezpośrednio do ekranu, tracimy funkcję stabilizującą, w momencie, gdy chcemy skorzystać z pokłonów panelu LCD. Natomiast Vari-I nie dość, że jest połączony z aparatem, to jeszcze ma usztywnienie w postaci ramienia pozwalające na zmianę kąta patrzenia przez lupkę.

  vary-I

  Ramię lupki montujemy do gniazda statywowego, przegub pozwala na obracanie i jednocześnie jest wystarczająco sztywny by mógł służyć do stabilizowania.

  Lupka Vary-I ma trzykrotne powiększenie i wewnętrzną zaślepkę chroniąca przed wypalaniem monitora przez słońce. Lupka ma również zawias pozwalający na szybkie odsłonięcie monitora (kiedy chcemy korzystać z dotyku)

  Lupka wykonana będzie w dwóch wersjach – z mocowaniem bezpośrednio do aparatu lub jako zestaw ze skrzynką do GH5.

  vary-I

  Dostępna będzie od 27 lipca lub 10 sierpnia. Lupka będzie kosztować 248 €, w wersji ze skrzynką 398 €. Zamówienia można składać już teraz, na stronie Vary
  [Zobacz news: Vary-I – lupka do GH5 z możliwością „sztywnego” odchylania]

Oglądasz 1 odpowiedzi (z 1 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek