videodslr Działy Edycja i montaż Sprzęt komputerowy do montażu i efektów Streamowanie i nagrywanie webinarium

Streamowanie i nagrywanie webinarium

Oglądasz 1 odpowiedzi (z 1 łącznie)
 •  musimisie 
  Participant

  Odpowiedzi: 126

  Tematów: 64

  chat

  #267683

  Cześć wszystkim,

  Czy są na forum osoby, które ogarniają temat webinarium. Chcę odpalić na mojej uczelni taką możliwość, przykładowa sytuacja wygląda tak, że jest 4 panelistów, nagrywanych dwoma kamerami + prezentacja na laptopie + przygotowane wcześniej animacje/grafiki. Wydarzenie byłoby streamowane z możliwościa komentarzy (streaming na youtubie chyba jest najsensowniejszy) ale również musiałoby być w tym samym czasie nagrywane. Ja osobiście dysponuje 27″ monitorem, niezłym hacintoshem, macbookiem pro 13″ z 2016 (i to z niego najchetniej bym korzystał) oraz aparatem sony a7rII. Z torem audio jest chyba prosta sprawa, 4 mikrofony bezprzewodowe > mikser (myślałem o behringer Q1002USB) > macbook pro 13″ albo mikser wideo (?)
  Natomiast nie mam pojęcia jak rozwiązać temat jednoczesnego streamowania i nagrywania, biorąc pod uwagę to, że na wszystko jest ok 6000 zł.
  Myślałem o podłączeniu źródeł obrazu > mikser BM ATEM TV Studio HD (ten nowy z 2017) > BM UltraStudio Mini Recorder > Macbook pro 13″. Tylko czy można na tym macbooku streamować i nagrywać jednocześnie? BM D udostępnia soft do obsługi miksera, ale jak to wygląda w praktyce? Czy mogę streamować w gorszej jakości i nagrywać jednocześnie w lepszej?
  Drugim rozwiązaniem, które mi przyszło do głowy to zakup 2x UltraStudio Mini Recoder (kamera+prezentajca z laptopa) > Macbook pro 13 > opensourcowy OBS > Teradek Vividiu Pro z możliwością nagrywania i streamowania.
  Cenowo, pierwsze rozwiązanie nie licząc wynajmowania mikrofonow to ok 5500zł drugie natomiast to 6340zł
  Będę wdzięczny za każdą odpowiedź i sugestie

Oglądasz 1 odpowiedzi (z 1 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek