videodslr Działy Edycja i montaż DaVinci Resolve Stabilizacja

Stabilizacja

Odpowiedzi 1 - 4 odpowiedzi (z 4 łącznie)
 •  Tom_LS 
  Participant
  2 pts

  Odpowiedzi: 27

  Tematów: 8

  chat

  #266513

  Mam problem z ustabilizowaniem (tylko oś till) w DaVinci ujęcia pewnego rodzaju, tzn. używając steadicam robię “przelot” ponad 180 stopni wokół tańczącej pary. Obiekt jest w ruchu, tło zmienia się całkowicie. Nie mam żadnego stałego punktu, który mógłbym zaznaczyć, aby wg niego ustabilizować ujęcie. Czy jest jakieś rozwiązanie?

   Wojciech Franus 
  Keymaster
  30 pts

  Odpowiedzi: 1126

  Tematów: 119

  chat

  #266522 Score: 0

  A stabilizowałeś tylko oś tilt? Reszta opcji wyłączona – pan, rotate, 3D persp, zoom? W opcjach stabilizatora zaznaczasz tylko “tilt”, bez określania obszaru stabilizacji, ewentualnie pole obejmujące tańcząca parę (chmura w prostokącie na środku).

  Tak przy okazji – ciekawy przypadek. Mógłbyś mi wysłać kilka sekund tego filmu na priva? Może go “rozkminię”, bo akurat robię tutka o trackerze.

   Tom_LS 
  Participant
  2 pts

  Odpowiedzi: 27

  Tematów: 8

  chat

  #266523 Score: 0

  Tak, próbowałem tylko z opcją tilt, później załączałem dodatkowe opcje, ale bez sukcesu. Stabilizer gubi poziom (widać to na wykresie). Do tej pory chmurę wykorzystywałem do zaznaczania punktów, które są stałe/nieruchome względem siebie i nie wpadłem na to, że można zaznaczać nią osoby w ruchu. Wieczorem postaram się to przetestować i przesłać Ci próbkę.

   Wojciech Franus 
  Keymaster
  30 pts

  Odpowiedzi: 1126

  Tematów: 119

  chat

  #266524 Score: 0

  Tracker DaVinci jest doskonały. :). Jeśli coś nie działa, to znaczy, że się go jeszcze nie rozgryzło. (Sam jestem zaskoczony jego możliwościami, więc aktualnie go dogłębnie zgłębiam 😉  )

Odpowiedzi 1 - 4 odpowiedzi (z 4 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek