videodslr Działy Edycja i montaż DaVinci Resolve Stabilizacja

Stabilizacja

Odpowiedzi 1 - 4 odpowiedzi (z 4 łącznie)
 • Zdjęcie profilowe Tom_LS Tom_LS 
  Participant
  2 pts

  Odpowiedzi: 26

  Tematów: 7

  chat

  #266513

  Mam problem z ustabilizowaniem (tylko oś till) w DaVinci ujęcia pewnego rodzaju, tzn. używając steadicam robię “przelot” ponad 180 stopni wokół tańczącej pary. Obiekt jest w ruchu, tło zmienia się całkowicie. Nie mam żadnego stałego punktu, który mógłbym zaznaczyć, aby wg niego ustabilizować ujęcie. Czy jest jakieś rozwiązanie?

  Zdjęcie profilowe Wojciech Franus Wojciech Franus 
  Keymaster
  22 pts

  Odpowiedzi: 1062

  Tematów: 85

  chat

  #266522 Score: 0

  A stabilizowałeś tylko oś tilt? Reszta opcji wyłączona – pan, rotate, 3D persp, zoom? W opcjach stabilizatora zaznaczasz tylko “tilt”, bez określania obszaru stabilizacji, ewentualnie pole obejmujące tańcząca parę (chmura w prostokącie na środku).

  Tak przy okazji – ciekawy przypadek. Mógłbyś mi wysłać kilka sekund tego filmu na priva? Może go “rozkminię”, bo akurat robię tutka o trackerze.

  Zdjęcie profilowe Tom_LS Tom_LS 
  Participant
  2 pts

  Odpowiedzi: 26

  Tematów: 7

  chat

  #266523 Score: 0

  Tak, próbowałem tylko z opcją tilt, później załączałem dodatkowe opcje, ale bez sukcesu. Stabilizer gubi poziom (widać to na wykresie). Do tej pory chmurę wykorzystywałem do zaznaczania punktów, które są stałe/nieruchome względem siebie i nie wpadłem na to, że można zaznaczać nią osoby w ruchu. Wieczorem postaram się to przetestować i przesłać Ci próbkę.

  Zdjęcie profilowe Wojciech Franus Wojciech Franus 
  Keymaster
  22 pts

  Odpowiedzi: 1062

  Tematów: 85

  chat

  #266524 Score: 0

  Tracker DaVinci jest doskonały. :). Jeśli coś nie działa, to znaczy, że się go jeszcze nie rozgryzło. (Sam jestem zaskoczony jego możliwościami, więc aktualnie go dogłębnie zgłębiam 😉  )

Odpowiedzi 1 - 4 odpowiedzi (z 4 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek