videodslr Działy Edycja i montaż DaVinci Resolve Rozkminiamy DaVinci Resolve – niedługo nowa seria

Rozkminiamy DaVinci Resolve – niedługo nowa seria

Odpowiedzi 1 - 10 odpowiedzi (z 10 łącznie)
 •  Wojciech Franus 
  Keymaster
  32 pts

  Odpowiedzi: 1129

  Tematów: 120

  chat

  #267371
  Już niedługo zaprezentujemy nową serię – premium – tutoriali „Rozkminiamy DaVinci”. Tym, którzy dołączyli do nas niedawno lub którzy jeszcze nie odkryli pierwszej serii przedstawiamy mały przegląd dotychczasowych odcinków.

  Odcinek 1 MEDIA POOL – wszystko o Media Pool, czyli jak zacząć pracę w DaVinci Resolve. Podstawa, której poznanie pozwoli nam na odrzucenie zniechęcenia do programu. Wielu kończy zabawę z DaVinci w momencie, kiedy nie wie jak właściwie „to się je”, a wystarczy obejrzeć kilkuminutowy odcinek.


  Odcinek 2 – MODUŁ EDIT (cz I) – Da dnia dzisiejszego wielu kojarzy DaVinci jedynie z obróbką koloru. A od bardzo długiego czasu program stał się kombajnem postprodukcyjnym. W tym odcinku zaczynamy poznawać montażowe możliwości Resolve.


  Odcinek 3 – PLAYBACK – Czyli co zrobić, żeby w miarę sprawnie przeglądać naszą pracę. Odtwarzanie w trakcie pracy (playback) w DaVinci to często wyzwanie dla początkujących. W tym odcinku dowiemy się, gdzie znajdują się wszystkie „dziurki”, do których trzeba zajrzeć i jak w nich pogmerać, żeby praca z programem nie stała się powodem łez rozpaczy.


  Odcinek 4 – MODUŁ EDIT cz II Narzędzia Montażysty – Kontynuacja odcinka 3, czyli prezentacja narzędzi, którymi może dysponować montażysta pracujący na DaVinci. Trochę tego jest.


  Odcinek 5 – MODUŁ EDIT cz III Narzędzia Montażysty (Automaty) – Dalej o montażu w DaVinci. Tym razem narzędzia specjalne – automaty, które ułatwiają pracę montażyście.


  Odcinek 6 – TIMECODE – Krótki opis do czego służą pojawiające się w wielu miejscach cyferki – timecode. Jak je odczytywać, do czego służą, o czym informują i jak z nimi pracować. Trochę matematyki na poziomie podstawówki, a duże udogodnienie w pracy.


  Odcinek 7 – MODUŁ COLOR cz. I (Budowa modułu COLOR) – Niecierpliwi zaczynają od tego odcinka, ja polecam jednak wszystkie. Ale skoro już tak się przykleiło do DaVinci, że to „program do koloru” – niech będzie. Tutaj poznamy strukturę modułu COLOR i z czego się składa – z jakich narzędzi, jakich zakładek, do czego służą i kiedy ich używać. Jest też trochę o LUTach.


  Odcinek 8 – MODUŁ COLOR cz. II (Krzywa tonalna) – W tym odcinku poznajemy krzywą tonalną – czyli narzędzie do wirtuozerskiej obróbki tonalnej. Dużo się dzieje, bo narzędzie niezwykle ważne.


  Odcinek 9 – MODUŁ COLOR cz. III (Krzywe koloru) – Krzywe z poprzedniego odcinka, to dopiero wstęp do krzywych DaVinci. Program ma bardzo rozbudowany panel posługujący się narzędziem do remapowania wartości tonalnych i kolorystycznych naszego kadru. Tu poznamy krzywe pracujące na modelu HSL – genialne rozwiązanie dla kolorystów i bardziej ambitnych filmowców!


  Odcinek 10 – MODUŁ COLOR cz. IV (Maski zakresu) – Pierwszy odcinek poświęcony maskom, czyli narzędziom do poważnego gradingu. O ile wcześniej zajmowaliśmy się poznawaniem korekty globalnej, podstawowej – służącej do utrzymania przede wszystkim prawidłowego koloru w naszym filmie – tym razem przechodzimy do etapu drugiego, kreatywnego wykorzystywania koloru. Maski służą do pracy selektywnej. To dzięki nim, z ujęć w słoneczny dzień zrobimy ponure nocne kadry, a z klatek na których ledwo widać niebo zrobimy kadry jakbyśmy kręcili tuż przed burzą.

  (Przyznaję, że sam nierzadko zaglądam do „Rozkminiamy”. Nie dość, że nabijam odsłony 😉 to jeszcze utrwalam sobie wiedzę. Co i Wam polecam.)

  [Zobacz news: Rozkminiamy DaVinci Resolve – niedługo nowa seria]

   cenzi 
  Participant

  Odpowiedzi: 4

  Tematów: 0

  chat

  #267373 Score: 0

  Już się nie mogę doczekać 🙂

   Michał 
  Participant

  Odpowiedzi: 5

  Tematów: 4

  chat

  #267377 Score: 0

  Super! Też czekam! Prezent na wiosnę 🙂

   Najrad65 
  Participant

  Odpowiedzi: 101

  Tematów: 21

  chat

  #267472 Score: 0

  Już się bałem, że nie będzie kontynuacji. Premium znaczy…. płatne?

   Wojciech Franus 
  Keymaster
  32 pts

  Odpowiedzi: 1129

  Tematów: 120

  chat

  #267482 Score: 0

  Tak, płatne, jak to w Premium. Ale niewiele. Wkrótce szczegóły. Zdradzę tylko, że będzie sześć 40-minutowych odcinków.

   cenzi 
  Participant

  Odpowiedzi: 4

  Tematów: 0

  chat

  #267483 Score: 0

  Patrząc na poprzednie odcinki myślę że warto będzie byle wiadomo nie było za drogo.

   Wojciech Franus 
  Keymaster
  32 pts

  Odpowiedzi: 1129

  Tematów: 120

  chat

  #267513 Score: 0

  Mam nadzieję zmieścić się w cenie zestawu z Bobby Burgera za odcinek :). Zastanawiam się nad dwiema opcjami – wielokrotne odtwarzanie na nieograniczony czas (drożej, ale z bonusem za serię) oraz jednorazowa projekcja (znacznie taniej, ale bez bonusa).

   cenzi 
  Participant

  Odpowiedzi: 4

  Tematów: 0

  chat

  #267514 Score: 0

  To wszystko zależy od tej „magicznej” ceny.

  Bonus w stylu ?

  Może sonda? tylko ciut więcej szczegółów

   Wojciech Franus 
  Keymaster
  32 pts

  Odpowiedzi: 1129

  Tematów: 120

  chat

  #267516 Score: 0

  Cena nie będzie magiczna. Hambuksy w zestawach kosztują między 16 a 25 zł – z frytkami i colą. Ostatnio jestem na diecie, więc podświadomie z tęsknoty odnoszę się do tego jakże zacnego dania 😉

  Bonus w stylu – zakupisz od razu 6 odcinków, jeden będzie za darmo. (Do obejrzenia jak się pojawią).

   czerwona.malwa 
  Participant

  Odpowiedzi: 36

  Tematów: 2

  chat

  #267534 Score: 0

  A ile będzie? i gdzie można kupić ?

Odpowiedzi 1 - 10 odpowiedzi (z 10 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek