videodslr Działy Edycja i montaż DaVinci Resolve Rozkminiamy DaVinci PREMIUM, odcinek 2- konwersja RAW

Rozkminiamy DaVinci PREMIUM, odcinek 2- konwersja RAW

Odpowiedzi 1 - 3 odpowiedzi (z 3 łącznie)
 •  Wojciech Franus 
  Keymaster
  28 pts

  Odpowiedzi: 1110

  Tematów: 111

  chat

  #268419

  Zapraszam na nowy odcinek Rozkminiamy DaVinci PREMIUM – Konwersja RAW

  W kolejnym ponad 40-minutowym tutorialu poznamy narzędzia Camera RAW, jak się nimi posługiwać i w jaki sposób pracować z RAWami.

  Wyjaśnię również czym się różni konwersja RAW od typowej obróbki tonalno-kolorystycznej filmu. Przedstawię kilka sposobów na kowertowanie RAWów oraz pokażę, że Camera RAW jest w stanie zastąpić nam klasyczną obróbkę filmu.

  UWAGA – to jest nielegalne i niezgodne z przepisami – filmowi ortodoksi mogą zadzwonić na milicję!

  Przedstawią też wiele metod na kopiowanie ustawień RAW, czyli jak ułatwić sobie obróbkę kilkudziesięciu plików RAW na timelinie. Pokażę również jak tworzyć alternatywne konwersje plików, bez konieczności powielania ujęć i jak zachowywać dla potomnych lub na rzecz kolejnych filmów ustawienia RAW, byśmy mogli stworzyć sobie bazę RAWowych “looków”.

  RAWy to najdoskonalszy sposób zapisu danych z matrycy – powie to Wam każdy szanujący się fotograf i zawodowy filmowiec. Krąży jednak wokół nich wiele mitów – że są ciężkie, że trudno się z nimi pracuje, że nie wiadomo jak je właściwie obrabiać i co właściwie z nich mamy, skoro mamy inne bardziej przyjazne kodeki i optymalne profile.

  Mam nadzieję, że w po obejrzeniu nowego tutorialu pozbędziecie się oporów wobec używania RAWów, a kupując kamerę będziecie zwracać uwagę czy ma możliwość zapisu RAW.

  Nowy odcinek wprowadza również nowe sposoby płatności. Filmy możemy zakupić pojedynczo lub w komplecie. Wprowadziłem również możliwość wynajmu na 24 godziny. 

  Ze względu na ilość materiału, odcinek o RAWach składa się z pierwszej części (którą właśnie prezentuję) oraz części drugiej, która pojawi się w najbliższym czasie. W części drugiej zajmę się kreatywną korekcją w Camera RAW (Camera RAW grading – niebezpieczne, nielegalne, nieortodoksyjne, zakazane) oraz wyjaśnię skalowalność materiału RAW.

  Następny, 4 odcinek będzie poświęcony PRIMARY czyli korekcie wstępnej, oraz LUTowaniu. O RAWach można tyle powiedzieć, że mimo wcześniejszych zapowiedzi musiałem zmienić trochę zawartość i układ tutoriali.

  Filmy dostępne są również w sklepie na fejsie
  [Zobacz news: Rozkminiamy DaVinci PREMIUM, odcinek 2- konwersja RAW]

   czerwona.malwa 
  Participant

  Odpowiedzi: 35

  Tematów: 2

  chat

  #268436 Score: 0

  Fajnie to teraz  pozostałe części  :)))

   Wojciech Franus 
  Keymaster
  28 pts

  Odpowiedzi: 1110

  Tematów: 111

  chat

  #268439 Score: 0

  W robocie. Jeśli macie jakieś zagadnienia, które spędzają Wam sen z powiek – piszcie. Kilka rozwiązań problemów małych, ale uciążliwych znajdzie się w jednym z odcinków.

Odpowiedzi 1 - 3 odpowiedzi (z 3 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek