videodslr Działy Osprzęt Rigi RIG do Canon 5d MARK II

RIG do Canon 5d MARK II

Odpowiedzi 1 - 4 odpowiedzi (z 4 łącznie)
 •  kwdesign 
  Participant

  Odpowiedzi: 3

  Tematów: 6

  chat

  #264325

  Cześć, potrzebuje riga do 1100 zł pod mojego canona. Nie znam się akurat na rigach i nie chce kupić szajsu także zwracam się do was z prośbą o podrzucenie ciekawego sprzętu w tej cenie. Oczywiście, jeśli ktoś ma coś używanego to też wchodzi w grę.

   Amadeusz Andrzejewski 
  Keymaster
  46 pts

  Odpowiedzi: 4877

  Tematów: 217

  chat

  #264335 Score: 0

  Ja mam to i z czystym sumieniem mogę polecić
  http://foton.kalisz.pl/pl/sklep/p/5137/neon-pro-m-dslr.html

  Są też tańsze wersje – na jedno ramię lub bez złączki Manfrotto (która mi się akurat przydaje, bo identyczną mam w statywie). Główna zaleta, która dla mnie jest nie do przecenienia, to fakt, że masz wolne ręce, więc można spokojnie ustawiać ostrość i robić inne rzeczy, a aparat siedzi tam gdzie powinien.

  Przejrzyj też ten dział forum, akurat rigi to coś, co się specjalnie szybko nie zmienia, więc wszelkie opinie i modele sprzed roku czy trzech lat nadal są aktualne.

   kwdesign 
  Participant

  Odpowiedzi: 3

  Tematów: 6

  chat

  #264340 Score: 0

  Dzięki za przedstawienie super opcji. Foton robi świetne sprzęty jeśli chodzi o cena/jakość. Z tego co widzę musi być bardzo wygodny. ale teraz pytanie. Jeśli będę nagrywać ujęcia z różnych kątów, czy będę musiał wyginać cały tułów, bo to ważne. Często zdarza mi się nagrywać np z góry.

   Amadeusz Andrzejewski 
  Keymaster
  46 pts

  Odpowiedzi: 4877

  Tematów: 217

  chat

  #264352 Score: 0

  Do ujęć z góry zwykle go zdejmuję z siebie i całość trzymam wysoko, podobnie z dołu. Ale równie dobrze można to robić z ręki bo poza zwiększeniem ciężaru żaden rig w takiej sytuacji stabilności nie poprawia. Już lepiej mi się do ujęć z góry sprawdza złożony statyw chwycony za nogi.

  Da się też nagrać rozsądne ujęcie „nieco z dołu” po prostu robiąc przysiad, ale znów – każdy inny rig też jest w stanie to zapewnić.

Odpowiedzi 1 - 4 odpowiedzi (z 4 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek