videodslr Działy Osprzęt Mikrofony, rejestratory, sprzęt dźwiękowy Rejestrator + mikrofon krawatowy

Rejestrator + mikrofon krawatowy

Odpowiedzi 1 - 4 odpowiedzi (z 4 łącznie)
 •  MR@S 
  Participant

  Odpowiedzi: 109

  Tematów: 26

  chat

  #15861

  Cześć. Wiem, że tematów od groma, ale nie ma tego co ja potrzebuję lub w spamie się zgubiło . Chodzi w głównej mierze o ślub. Szukam od dłuższego czasu rozwiązania na mój problem, a jest nim rejestrator i mikrofon krawatowy. Ustawianie czegokolwiek pod głośnikami, Rode na aparacie nie wchodzi w grę… to już mam. Chciałbym młodemu dawać do kieszeni rejestrator, a mikrofon gdzieś ładnie ukryć, a jeszcze bardziej chciałbym sterować tym z komórki. Tascam dr-22 ma wifi, ale tam jest pokrętło na boku, którego się obawiam podczas ruchu, że się przekręci… taśmą mógłbym go skleić, ale trochę mija się to z celem

  Panowie, co mi polecicie do okolicy 800zł na początek ? Myślałem jeszcze nad nadajnikiem z mikrofonem i odbiornikiem na aparacie, ale sam się biję z myślami co lepsze (nie mówię o rode hehe) Nie śpię na kasie, śluby dopiero zaczynam kręcić tak naprawdę, ale robię to dla siebie bo młodym pewnie wystarczyłby dźwięk z puchy hehe 😛

   Artur Zielonka 
  Participant

  Odpowiedzi: 178

  Tematów: 18

  chat

  #123120 Score: 0

  Odradzam chowanie mikrofonu – raz, że zawsze strata na jakości, dwa potencjalny problem z obcierkami.
  Pamiętaj o jednym w takim wypadku – będzie znaczna różnica pomiędzy młodym a młodą – odległości od ust będą się znacznie różnić a z mikrofonami jest niestety tak, że im bliżej źródła tym lepiej (pomijam różnice 0-20cm bo tutaj się różne rzeczy mogą wydarzyć – nie każdy mikrofon lubi closetalk).
  Efekt byłby lepszy w przypadku zdublowania systemów i założenia też młodej, ale duży problem jak założyć. Nie każda dziewczyna będzie chętna, aby ktoś jej grzebał pod kiecką i przyczepiał coś do majtek.
  Najlepszym rozwiązaniem do takich celów jest tascam dr-10 c. Mały i bezproblemowy. Konstrukcja taka, że jak włączy się nagrywanie to marne szanse aby się ono wyłączyło. Nie ma wifi – ale czy podczas rejestracji ślubnych jest czas na zabawę ze zdalnym sterowaniem rejestratora?

  www.dzwiekowiec.pl

   MR@S 
  Participant

  Odpowiedzi: 109

  Tematów: 26

  chat

  #123121 Score: 0

  Dobrze powiedziane i też nad tym myślałem… utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że odległość jednak dużą rolę tutaj zagra więc chyba pozostanie mi zabawa z rode na aparacie + jakiś rejestrator obok głośnika i powinno być dobrze. Coś mógłbyś polecić za niewielkie pieniądze ? Jak do tej pory dzwięk dawałem z panasonica g7, który bardzo czysto nagrywa w porównaniu z canonem nie mówiąc już o mikrofonie jak się podepnie, ale człowiek lubi wydziwiać, a zawsze to jakiś zapas się przyda.

   Artur Zielonka 
  Participant

  Odpowiedzi: 178

  Tematów: 18

  chat

  #123122 Score: 0

  Nigdy nie podstawiałem nic pod głośnik (z wyjątkiem pieców gitarowych bądź basowych), więc tutaj się nie wypowiem. Nigdy w żadnym rejestratorze, nie użyłem wbudowanych mikrofonów. Co jest polecane możesz przeczytać w innych tematach. Ode mnie jedynie uwaga, aby omijać zoomy szerokim łukiem (wyjątkiem jest f8, ale to inna liga)

  www.dzwiekowiec.pl

Odpowiedzi 1 - 4 odpowiedzi (z 4 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek