videodslr Działy Edycja i montaż DaVinci Resolve Problem z Kontrastem

Problem z Kontrastem

Odpowiedzi 1 - 7 odpowiedzi (z 7 łącznie)
 •  TheKubson 
  Participant

  Odpowiedzi: 2

  Tematów: 1

  chat

  #268520

  Witam,

  Jestem nowy na Forum i mam pytanie odnośnie Davinci Resolve. Konkretnie chodzi mi o to, że gdy zaimportuje plik do Davinci to jet on dużo bardziej kontrastowy niż w np. Premiere Pro. Załączam screeny z dwóch programów:

  https://drive.google.com/open?id=0BxyKO1NrL88NOTVBcjNITFA5bFE

  https://drive.google.com/open?id=0BxyKO1NrL88Nd1lRRUFwWkIxVTg

   Wojciech Franus 
  Keymaster
  32 pts

  Odpowiedzi: 1129

  Tematów: 120

  chat

  #268526 Score: 0

  Sprawdź ustawienia w project settings/color management. W DaVinci możesz ustawiać różne przestrzenie dla timeline’u, niezależnie od ustawień komputera. Defoltowo jest na Rec.709. Premiere ma color przestrzeni wedle ustawień synchronizacji w Bridge czy Photoshopie, albo globalnie wedle koloru komputera – jak dla Win to pewnie masz sRgb – trochę inna gamma.

   TheKubson 
  Participant

  Odpowiedzi: 2

  Tematów: 1

  chat

  #268527 Score: 0

  Sprawdziłem i było Rec.709 Gamma 2.4. Zmieniłem na sRgb i niestety nie pomogło.

   Wojciech Franus 
  Keymaster
  32 pts

  Odpowiedzi: 1129

  Tematów: 120

  chat

  #268528 Score: 0

  Da Vinci defoltowo ustawiony jest na DaVinci YRGB i Rec.709. Sprawdź jeszcze w Master Settings/Color Science – Przy ustawieniu DaVinci YRGB Color Management możesz kontrolować przestrzenie (pozycje z poprzedniego posta) wedle uznania. Input color science – nadajesz przestrzeń klipowi (tu najlepiej ustawić bypass – omijasz to co zapisała kamera), timelinie color science – timelinowi (tu nadajesz przestrzeń która będziesz widział na timelinie – duży wybór), output – przy renderze (tu ustawiasz ostateczny kolor, który wyświetli ci się w filmie) Kiedy zmieniasz przestrzenie, musisz zmienić pozycję głowicy na timelinie, bo to co widzisz to są wygenerowane prewki – jak nie zmienisz ustawienia głowicy, to niezależnie od zmiany, będziesz widział poprzednią prewkę.

   

   TheKubson 
  Participant

  Odpowiedzi: 2

  Tematów: 1

  chat

  #268547 Score: 0

  Sprawdziłem wszystkie przestrzenie. Po wybraniu sRbg kontrast się zmniejszył ale był dalej za duży.

   Michał Jarczyk 
  Participant

  Odpowiedzi: 1

  Tematów: 1

  chat

  #268615 Score: 0

  Kiedyś strasznie męczyłem się bo materiał po wypuszczeniu z DR jest mniej kontrastowy i mniej nasycony niż na timeline, rozwiązanie znalazłem na tym forum.  Po aktualizacji DR do wersji 12,5 ponownie mam ten sam problem . Poprzednio wyszukałem, że chodzi o ustawienia w COLOR MANAGEMENT SETTING, gdzie wystarczyło Output Color Space ustawić na Gamma 2.2 . W nowszej wersji ta opcja jest szara-nieaktywna…Obrazek z DR ponownie wychodzi mniej kontrastowy i mniej nasycony niż w samym programie. O co tym razem może chodzić???  Wkleił bym obrazek ale nie wiem jak.

  mxStudio Filmowe

   Wojciech Franus 
  Keymaster
  32 pts

  Odpowiedzi: 1129

  Tematów: 120

  chat

  #268620 Score: 0

  Sprawdź jeszcze w Master Settings/Color Science – Defoltowo DR jest ustawiony na color science DaVinci YRGB, przestaw na DaVinci YRGB Color Management, wtedy możesz kontrolować przestrzenie.

Odpowiedzi 1 - 7 odpowiedzi (z 7 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek