videodslr Działy Edycja i montaż DaVinci Resolve PRIMARY – obróbka podstawowa. Nowa seria szkoleń z postroprodukcji!

PRIMARY – obróbka podstawowa. Nowa seria szkoleń z postroprodukcji!

Oglądasz 1 odpowiedzi (z 1 łącznie)
 •  Wojciech Franus 
  Keymaster
  32 pts

  Odpowiedzi: 1129

  Tematów: 120

  chat

  #272409

  Nowa seria szkoleń z postroprodukcji!

  Zapraszamy na nową serię szkoleń z postprodukcji filmowej: Kolor w DaVinci Resolve.

  Szkolenie jest przeznaczone dla osób znających podstawy pracy z programem, które chcą szybko i skutecznie przyswoić podstawową wiedzę na temat koloru – jak się do tego zabrać, na co zwracać uwagę i jak sobie radzić z problemami i błędami realizacji.  Program szkolenia jest pierwszym etapem szkoleń obejmujących pełen workflow pracy z kolorem w DaVinci Resolve.

  (Osoby zainteresowane podstawami DaVinci Resolve – zapraszamy tutaj, na kurs podstawowy) 

  Tematem pierwszego kursu z serii będzie PRIMARY czyli obróbka podstawowa materiału filmowego.

  Co to jest PRIMARY i czemu to służy? (Na co to komu i po co?)

  PRIMARY jest wstępną obróbką materiału video mająca na celu uzyskanie obrazu prawidłowego – najbardziej zbliżonego do rzeczywistości –  służącego do dalszej pracy koloryście.

  Kiedy pracujemy na profilach logarytmicznych/płaskich – uzyskujemy pełną gamę kolorów i świateł „ukrytych” w tych profilach. Kiedy pracujemy na RAWach – uzyskujemy materiał skonwertowany do profilu roboczego, wraz z wszelkimi korekcjami, które możemy zastosować dzięki dobrodziejstwu pracy w Camera RAW. Kiedy pracujemy na profilach liniowych, bez „logów” – uzyskujemy czysty obraz o wyrównanym naświetleniu i zbalansowanym kolorze (jeśli akurat coś nam się „omskło” podczas realizacji).

  PRIMARY to podstawa pracy z kolorem, dobrze zrobione PRIMARY to dobry efekt końcowy, to łatwiejszy grading. A jak kto jest sprawny w PRIMARY to czasami nawet nie musi robić więcej – umiejętne operowanie narzędziami DaVinci często prowadzi do doskonałych efektów, które możemy uznać za ostateczne.

  Program szkolenia obejmuje:

   naukę posługiwania się narzędziami DaVinci Resolve do obróbki podstawowej (specyfika DaVinci polega na bardzo rozbudowanej sekcji PRIMARY, znacznie rozszerzonej w porównaniu z innymi programami i bardziej precyzyjnej. Niemniej poznanie tych narzędzi może przydać się również pracującym na innych aplikacjach)

  — wykresy (waveform, histogram, parada, wektoroskop – do czego służą, jak je rozumieć i w czym pomagają)

  — kółka koloru (różne tryby pracy z kółkami koloru, rozszerzony zestaw kółek koloru – zamiast typowych Three Wheels w DaVinci mamy Four Wheels, a właściwie Seven Wheels)

  — narzędzia współdzielne (praca z automatem i liniowymi korektorami parametrów złożonych – temperatura barwowa, kontrast póltonalny, nasycenie, tinta itp.)

    pracę z materiałami RAW (camera RAW) – (opcjonalnie, w przypadku gdy uczestnicy wyrażą zainteresowanie – RAW nie jest (niestety) jeszcze powszechnym zapisem obrazu i nie każdy ma możliwość korzystania z dobrodziejstw tego formatu)

    pracę z materiałami zapisanymi w profilach logarytmicznych, czyli w profilach płaskich – logach.

  — LUTy i Looki (automatyczna konwersja do określonego profilu, tworzenie LUTów oraz korzystanie z LUTów konfekcjonowanych i presetów)

    praca materiałami zapisanymi w profilach liniowych. (Co prawda obecnie filmowcy najczęściej korzystają z rozszerzonego zapisu tonalnego – logów, niemniej niektóre kamery (sportowe, smartofny, video) nie mają takiej możliwości. Zapis linowy nie powinien ograniczać naszych możliwości kreatywnych, dlatego warto się dowiedzieć jak uzyskać maksymalne korzyści z formatów liniowych. Tu poznamy jak to się robi w DaVinci.)

  Poznamy również:

     jak szybko pozbyć się podstawowych problemów związanych z błędną realizacją (usuwanie dominanty kolorystycznej wynikającej ze złych ustawień balansu bieli, poprawianie błędów naświetlenia)

     jak pracować w systemie pomostowym (round trip) montując w innych niż DaVinci programach. (Premiere, Sony Vegas, FCP itp)

     sposoby na ułatwienie pracy z wieloma klipami (grupowanie nodów, grupowanie klipów, przenoszenie ustawień z klipa na klip, nody globalne/timelinu)

     w jaki sposób tworzyć alternatywne układy nodów (nieograniczone możliwości pracy z wersjami)

    jak tworzyć kolekcje rozwiązań kolorystycznych (w postaci zamkniętej – LUTów oraz otwartej – stillsów)

  Szkolenie odbędzie się w 3 terminach, w Warszawie, ul. Iwicka:

  sobota 27.01. 2018 – w godzinach 10-14

  poniedziałek 29.01. 2018 – w godzinach 17-21

  środa 31.01. 2018 – w godzinach 18-22

  Osoby, które chcą uczestniczyć indywidualnie w innych terminach prosimy o kontakt bezpośredni: w.franus@videodslr.pl lub telefonicznie 507 189 781

  Zapraszamy do małych grup (do 4 osób) w cenie 492,00 zł (w tym 23 % VAT).

  Warunkiem uczestnictwa jest:

  •   wypełnienie zgłoszenia
  •   lub nadesłanie wiadomości o chęci uczestnictwa na adres: w.franus@videodslr.pl (zgłaszający otrzyma mailem informację zwrotną dotyczącą szczegółów)
  •   wpłata zaliczki (przynajmniej 50% ceny szkolenia – do dopłaty przed zajęciami) lub pełnej kwoty (numer konta do przelewów zgłaszający otrzyma mailem)

  Zgłoszeń oraz wpłaty można również dokonać online (PayPal, karta płatnicza) co gwarantuje pierwszeństwo w doborze terminu oraz miejsce w grupie:

  PRIMARY w DaVinci Resolve (wybierz termin z listy rozwijanej poniżej)   
  [Zobacz news: PRIMARY – obróbka podstawowa. Nowa seria szkoleń z postroprodukcji!]

Oglądasz 1 odpowiedzi (z 1 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek