videodslr Działy Forum ogólne Dyskusje ogólne Phantom Flex 4K GS – 1000kl/sek w odświeżonej odsłonie

Phantom Flex 4K GS – 1000kl/sek w odświeżonej odsłonie

Oglądasz 1 odpowiedzi (z 1 łącznie)
 •  Amadeusz Andrzejewski 
  Keymaster
  46 pts

  Odpowiedzi: 4877

  Tematów: 217

  chat

  #266603
  Phantom Flex 4K GS to nowa wersja rozpędzającego się do 1000kl/sek w 4K filmowego potwora. Główną zmianą jest matryca oferująca global shutter.

  Żadna gazeta czy portal o motoryzacji nie obędzie się bez artykułów o najnowszych Ferrari czy Lamborghini, mimo, że mało kogo stać na takie auta. Podobnie i my, od czasu do czasu gdzieś między Resolvem a Panasonikiem G80, piszemy o czymś drogim i fajnym. Tym razem tematem jest Phantom Flex 4K GS. Kosztuje nieco ponad 100 tys. $, więc w zasadzie mógłby być też supersamochodem. A co potrafi? Na przykład nagrywać supersamochody tak, by poruszały się z prędkością średnio żwawego ślimaka winniczka. W 4K.

  W nowej wersji Phantoma dodano global shutter, czyli tryb, w którym cała matryca odczytywana jest naraz, a nie z góry do dołu. Oczywiście nawet bez tego matryca Flexa jest superszybka i raczej rolling shuttera takiego jak w Sony A6300 w tej kamerze nie zaobserwujecie. Są jednak sytuacje, gdzie nawet ten szczątkowy rolling shutter będzie przeszkadzał. I wtedy właśnie przydaje się możliwość “wyłączenia” go.

  Oczywiście rolling shutter to nie “efekt sepii”, który włączamy i wyłączamy na życzenie. Umożliwienie tego wymagało przeprojektowania matrycy. Ta ostatnia jest w rozmiarze Super35, ma 9,4 megapiksela i może pracować w 4K do 1000kl/sek lub 2K 1900kl/sek. Jej bazowa czułość to iso 320 w trybie rolling shutter i iso 640 w trybie global shutter. Mogłoby wydawać się, że to poprawa, ale w praktyce rzecz sprowadza się do gorszej rozpiętości dynamicznej w trybie global shutter. Analogicznie w trybie monochromatycznym czułości dla obu trybów wynoszą odpowiednio iso 2000 i iso 5000.

  Z zewnątrz Phantom Flex 4K GS nie różni się specjalnie od zwykłego “Flexa”(film ilustrujący wykonano wersją nie-GS). Nadal oferuje bagnety Nikon F, Canon EF oraz PL, a także pancerną obudowę wytrzymującą temperatury od -20°C to +50°C. A wszystko za wspomniane 100000$. Fajnie by było kiedyś się “przejechać”…

   

   
  [Zobacz news: Phantom Flex 4K GS – 1000kl/sek w odświeżonej odsłonie]

Oglądasz 1 odpowiedzi (z 1 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek