PC czy MAC ??? nowy komuter

Odpowiedzi 1 - 3 odpowiedzi (z 3 łącznie)
 •  adi0 
  Participant

  Odpowiedzi: 195

  Tematów: 45

  chat

  #265403

   

  Witam wszystkich, w przyszłym roku czeka mnie przesiadka na nowy komputer ponieważ obecny jest dosyć leciwy i czkawka- długi czas renderu strasznie utrudnia mi pracę. Postaram się zobrazować mój problem, obecnie montuje materiały z C100 oraz 6d/5d mkIII a więc kodeki nie są zbytnio wymagające, jednak podczas pracy w mulicamie występuje czkawka która utrudnia mi pracę. Postanowiłem kupić coś nowego, i tu powstał mój problem. Ponieważ widzę że dużo osób strasznie zachwala pracę na MACu w FCX. Jednak ceny są dla mnie dosyć wysokie. Planowałem wydać na kompa do 6k zł. Dowiedziałem się o stacjach typu Hackintosh. Czy ktoś może podzielić się wiedzą w temacie tych stacji?? Znalazłem na alledrogo dwa zestawy które przykuły moją uwagę  http://allegro.pl/macstorm-cube-iv-z-macos-sierra-hackintosh-i6641120237.html oraz http://allegro.pl/macstorm-iii-micro-macos-sierra-hackintosh-i6639017547.html

   

  Czy te stacje nadają się do pracy ????

   

   ozimm 
  Participant

  Odpowiedzi: 8

  Tematów: 4

  chat

  #267022 Score: 0

  FCX? To jakbyś kręcił ifonem to tak ale  jak czymś poważniejszym to nieeeee.

  Co do maców to radzę jakiegoś blaszaka (macpro). W 6 tys powinieneś się zmieścić z jakimś 4.1 (6 lub 8 rdzeni) + GTX 680–980… + SSD.

  Działa na tym i OSX i WIN i wszystkie programy (łącznie z FCX)

   Cyryl 
  Participant

  Odpowiedzi: 4

  Tematów: 1

  chat

  #267407 Score: 0

  W kwestii Maca, właśnie po dwóch latach zajechałem płytę główną w swoim Imacu. Wiadomo, wszytko się kiedyś musi zepsuć i sprzęt produkuje się teraz po to żeby się zepsuł, ale myślę że do profesjonalnych zastosowań zostaje tylko Mac Pro, ale wiemy ile kosztuje. Raczej przerzucę się teraz na dobrze skonfigurowanego, wydajnego peceta.

Odpowiedzi 1 - 3 odpowiedzi (z 3 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek