videodslr Działy Forum ogólne Jaki aparat/kamera? Panasonic HDC-TM700 czy Canon 550D?

Panasonic HDC-TM700 czy Canon 550D?

Odpowiedzi 1 - 9 odpowiedzi (z 9 łącznie)
 •  Szymx 
  Participant

  Odpowiedzi: 2

  Tematów: 1

  chat

  #1285

  Hej,

  Szukam sprzętu do autorskich dokumentów/reportaży i teraz nie wiem czy lepiej wybrać „lepszego” handycama typu Panasonic HDC-TM700 (~7,5mln pikseli) czy też Canon 550D. W obu przypadkach oczywiście w zestawie z mikrofonem zewnętrznym.

  Z tego co widziałem HDC-TM700 ma mniej ‚filmowe’ kolory + w sytuacjach low-light radzi sobie gorzej,
  natomiast w przypadku Canona 550D mam wątpliwości co do wielkości plików (mogą się zdarzyć sytuację, że w ciągu
  dnia zrobię np. 4-5h materiału – a trudno, żebym miał kilkanaście kart pamięci ((także ze względów finansowych)),
  z kwestią jakości dźwięku z zewnętrznego mikrofonu i tego czy bym sobie dał radę z techniczną stroną obsługi aparatu
  (tj. że Canon 550D daje dobry efekt kiedy jest się pro, natomiast HDC-TM700 ze względu na automatykę może być lepszy dla początkujących).

  Generalnie wiem, że najważniejsza jest treść każdego filmu, ale chcę również aby moje produkcje były ładne.

  Acha, dysponuję budżetem do 4-5,000zł

  z góry dziekuję za odpowiedzi, opinie

   Kenzo 
  Participant
  2 pts

  Odpowiedzi: 1127

  Tematów: 26

  chat

  #36559 Score: 0

  Moim zdaniem do tych zastosowań weź HDC-TM700, a Canona sobie do niej dokupisz w przyszlości. A propo kart weź pod uwagę, że ten Panas też jest na karty i mimo, że ma mniejszy bitrate i więcej się zmieści, to jednak też trochę przestrzeni potrzebuje. Problem dużej ilości kart pamięci rozwiążesz przez kupno databanku.

   Amadeusz Andrzejewski 
  Keymaster
  46 pts

  Odpowiedzi: 4877

  Tematów: 217

  chat

  #36560 Score: 0

  Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi. W dużym skrócie:
  – lustro może Ci dać lepsze obrazki ale będzie to wymagało pewnej dawki przygotowań, myślenia nad każdym ujęciem, dokupienia sprzętu. Jest to na pewno bardziej rozwojowa opcja bo jak za rok-dwa nabierzesz doświadczenia to prawdopodobnie wystarczy jakaś dodatkowa inwestycja w optykę czy inne akcesoria – nie trzeba będzie całego sprzętu wymieniać. Ewentualnie zmienisz korpus a zostawisz szklarnię. Systemy modułowe wolniej się starzeją.
  – kamera jest zwyczajnie wygodna, masz już na pokładzie obiektyw i wszystko inne, może być co najwyżej potrzebny zewnętrzny mikrofon. Te 3-sensorowe Panasoniki są całkiem spoko, aczkolwiek rzuć okiem bo na CES wyszła seria zastępująca 700-tki (http://www.fotopolis.pl/index.php?n=12092). Nie masz tu takich opcji rozbudowy jak przy aparacie, chociaż na przykład jest opcjonalna nakładka 3D. Jakość obrazu powinna być całkiem przyzwoita, rozmiar piksela jest niewiele mniejszy niż w 550D.

   Szymx 
  Participant

  Odpowiedzi: 2

  Tematów: 1

  chat

  #36561 Score: 0

  Hej,

  dzięki za odpowiedzi.

  Właśnie rozmawiałem jeszcze ze znajomym fotografem i kiedy zaczął wymieniać co powinienem dokupić do Canona to „yyy”. Więc chyba faktycznie póki co spróbuję Panasonica, do tego zewnętrzny mikrofon i ew. jakiś soft do poprawy kolorów (typu Magic Bullet Mojo). Na YouTubie znalazłem test HDC-TM700 z poprawionymi kolorami – http://www.youtube.com/watch?v=9nWCUhfP70I – i na moje oko wygląda wystarczająco dobrze.

  Co do HDC-TM900 to znalazłem info, że nowa seria ma taką samą optykę ale „Procesor Crystal Engine PRO poprawia czułość i zmniejsza szumy niskiej częstotliwości, generując jasne obrazy z minimalnym szumem nawet przy słabym oświetleniu. W porównaniu z konwencjonalnymi modelami poziom szumów jest niższy o około 45%*. Dzięki temu przetwornik 3MOS zapewnia doskonałe odtwarzanie kolorów, wysoką rozdzielczość oraz bogatą gradację i pozwala uzyskiwać obrazy o żywych kolorach zarówno w jasnych, jak i słabo oświetlonych miejscach. *W porównaniu z HDC-TM700/HS700/SD700.”

  – czy dla tych 45% warto poczekać aż HDC-TM900 pojawi się w sklepach/internecie? (głupie pytanie, wiem, ale jestem laikiem)

   Marcin Golik 
  Participant
  2 pts

  Odpowiedzi: 1247

  Tematów: 76

  chat

  #36562 Score: 0

  @szymx wrote:

  – czy dla tych 45% warto poczekać aż HDC-TM900 pojawi się w sklepach/internecie? (głupie pytanie, wiem, ale jestem laikiem)

  Warto poczekać na jakieś konkretne sample/porównania, nie wiadomo do końca co tam zmienili, bo marketingowy bełkot to jedno, a realne zmiany to drugie.
  A jak Ci się nie spieszy to czas działa tylko na Twoją korzyść (spadek cen 550d np. 🙂
  Aha: koledzy nie napisali, ale do kamerki możesz ZAWSZE doczepić adapter 35mm, aby uzyskać bardziej filmowy obrazek, jak kiedyś ja zrobiłem ze swoją małą kamerką:

  strata światła jest, ale mimo wszystko da się 🙂

   Szymx 
  Participant

  Odpowiedzi: 2

  Tematów: 1

  chat

  #36563 Score: 0

  Chyba już wiem dlaczego żadna firma produkująca kamery video nie wrzuci takiego CMOSa jak na DSLR – bo nie mogliby już tak kosić $$$ ludzi 😉 Cena nowego HDC-TM900 to prawie 1000 funtów (4600zł), natomiast „stary” HDC-SD707 (na karty, z tym samym obiektywem, 3MOS itp. itd.) można dostać za 3000zł.

   seba_fan 
  Participant

  Odpowiedzi: 81

  Tematów: 0

  chat

  #36564 Score: 0

  Dlatego Sony ma fajny patent, podpinasz dysk zew i zgrywasz materiał z kamery.
  Ja bym chyba kupił nowego Sony, ale poczekałbym do marca.

   eline 
  Participant

  Odpowiedzi: 13

  Tematów: 3

  chat

  #36565 Score: 0

  ktore SONY ma taki patent?

Odpowiedzi 1 - 9 odpowiedzi (z 9 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek