videodslr Działy Osprzęt Obiektywy i filtry Olympus 14-54, 12-60 – praca pierścienia manual focus

Olympus 14-54, 12-60 – praca pierścienia manual focus

Oglądasz 1 odpowiedzi (z 1 łącznie)
 •  foto555 
  Participant

  Odpowiedzi: 28

  Tematów: 11

  chat

  #267531

  Witam wszystkich,

  Właśnie stałem się posiadaczem obiektywu Olympus 14-54 v.1 – szkło naprawdę świetne, a biorąc dodatkowo pod uwagę relację tego co oferuje do ceny rynkowej, wręcz absolutnie rewelacyjne.

  Po krótkim teście obiektywu mam jednak pewne spostrzeżenie dotyczące pracy pierścienia manualnego ostrzenia. Sam MF działa bardzo precyzyjnie i nadzwyczaj wygodnie, jak w tradycyjnych “mechanicznych” konstrukcjach. Pierścień ma tu jednak przełożenie elektroniczne i podczas pracy słychać trochę to doostrzanie, co czasem – zwłaszcza w bardzo cichym pomieszczeniu – może rejestrować mikrofon aparatu (choć zewnętrzny mikrofon kierunkowy znacznie to minimalizuje). Oczywiście MF na wyłączonym body pracuje zupełnie cicho (tym się trochę zasugerowałem przed zakupem), ale nie jest wtedy aktywny i dopiero uruchomienie aparatu załącza układ elektroniczny.

  Jest to wersja 1 obiektywu i stąd moje zapytanie – czy w wersji 2 olympusa MF działa dokładnie tak samo, czy też może jest cichszy? Ciekawy jestem też jak wygląda ta sama kwestia w przypadku Olympusa 12-60, który podobno posiada tradycyjny, w pełni mechaniczny MF (choć wg. innych informacji MF działa tu także by wire).

  Może ktoś pracował z tymi obiektywami i pomoże swoimi doświadczeniami? Z góry wielkie dzięki!

  • This topic was modified 1 rok, 2 miesiące temu by  foto555.
  • This topic was modified 1 rok, 2 miesiące temu by  foto555.
Oglądasz 1 odpowiedzi (z 1 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek