Ola i Grzegorz (Teledysk Ślubny)

Odpowiedzi 1 - 8 odpowiedzi (z 8 łącznie)
 •  BNTwideo 
  Participant

  Odpowiedzi: 56

  Tematów: 47

  chat

  #15404

  Witajcie video-maniacy,pozdrawiam was serdecznie i zapraszam do obadania oraz ewentualnej krytyki jednej z moich nowych prac.
  Wszystko nakręcone przy pomocy: Nikon d7200 + tamron 24 70 f2.8 + nikon 50mm f1.4 + tokina 11 16 f 2.8 + slidecamera sp 1000 + graviti one + statyw.

   SylwekK 
  Participant
  3 pts

  Odpowiedzi: 406

  Tematów: 16

  chat

  #120874 Score: 0

  Niestety przed Tobą jeszcze trochę nauki. Jakoś bardzo ciężko mi się to oglądało (dobrnąłem do połowy). Strasznie nieprzyjemne przeniki, bardzo dużo ujęć plan w plan nie do końca przemyślane łączenia… to na początek.

   agent.kubanski 
  Participant

  Odpowiedzi: 63

  Tematów: 5

  chat

  #120875 Score: 0

  Zawsze jestem mało krytyczny. Krytykować każdy umie, a zrobić już niewielu.
  Dopiszę moje uwagi, na co nie mogłem patrzeć
  – Obcięte głowy
  – Za dużo ruchu kamery, często chaotycznego.
  – Chaotyczność ujęć po sobie (dwa takie same)
  – Nie filmujemy jedzenia
  Błędów jest więcej oczywiście.

   obserwator 
  Participant

  Odpowiedzi: 69

  Tematów: 1

  chat

  #120876 Score: 0

  Drogi Marcinie

  Na początku myślałem, że to jakiś żart z Twojej strony, przy dzisiejszym niskim ciśnieniu :), ale pokusiłem się o wejście na Twój profil FB i widzę w opisie „artysta” i świeżo wrzucony, właśnie ten klip z opisem. Czyli to na poważnie 😯
  Ja też napiszę całkiem poważnie. Odniosłem wrażenie, że oglądam film weselny z początku lat 90-tych. Były to czasy, kiedy „kamerowało” się wesela, nie mając fioletowego pojęcia o jakichkolwiek podstawach filmowania o montażu nie wspominając.
  Nie ma sensu wymieniać błędów jakie popełniłeś, bo tutaj wiedza forumowa nie wystarczy. Widać, że nie masz podstaw i nie miał kto tobie do tej pory tego powiedzieć. Przyjmij zatem szczerą radę starszego kolegi.
  Jeśli poważnie myślisz zarabiać na filmie i to nie ważne czy ślubnym, zdecydowanie zainwestuj w podstawy wideofilmowania. Kup jakieś książki, poszukaj kursów, dowiedz się co to jest ekspozycja, kadrowanie, czym jest montaż a najlepiej spróbuj podłączyć się nieodpłatnie do jakiegoś teamu, lub osoby, która tworzy produkcje ślubne na poziomie. Popatrz jak to się robi, popytaj w tzw. boju. Wtedy nabytą teorię, będziesz mógł wykorzystać w praktyce i czego Tobie z całego serca życzę, być może będziesz mógł sobie kiedyś w opisie na fejsie napisać artysta, tak z czystym sumieniem 🙂

  Powodzenia

   Anonimowy
  3 pts

  Odpowiedzi: 495

  Tematów: 29

  chat

  #120877 Score: 0

  O ile akcje hip-hopowe wypadają u Ciebie całkiem zacnie to w ślubie już tak fantastycznie nie jest. Jakby nie z Twojej ręki realizacja 🙂 Kadry sprawiają wrażenie mocno przypadkowych, grading nijaki, dużo przepaleń, AF lata jakby się zaciął i tak można wymieniać … O tyle nie rozumiem tego filmu bo z tego co pamiętam macie na stanie ronina i jakiś slider a tu wyszło wszystko jakby z ręki kręcone. Teledysk Sobota i Auman jest naprawdę dobrej jakości, puki co w ślubie słabo.

   BNTwideo 
  Participant

  Odpowiedzi: 56

  Tematów: 47

  chat

  #120878 Score: 0

  Widzę że pojawiła się konstruktywna krytyka,bardzo mnie to cieszy.
  Dobrze że nie zostawiacie mnie samego tym bardziej że internet to moja jedyna video-szkoła.

  Jeśli poważnie myślisz zarabiać na filmie i to nie ważne czy ślubnym, zdecydowanie zainwestuj w podstawy wideofilmowania. Kup jakieś książki, poszukaj kursów, dowiedz się co to jest ekspozycja, kadrowanie, czym jest montaż a najlepiej spróbuj podłączyć się nieodpłatnie do jakiegoś teamu, lub osoby, która tworzy produkcje ślubne na poziomie. Popatrz jak to się robi, popytaj w tzw. boju.

  To mi serio dałeś do myślenia 😯 Możesz polecić jakieś książki? wczoraj zaopatrzyłem się w „Opowiadanie obrazem” od Bruce Block. Ciekawe rzeczy tam pisze,ale pewnie dla doświadczonych filmowców jest to empikowa beznadzieja.Choć z drugiej strony podobno jest polecana przez Piotra Wereśniaka,no i w sumie tylko dlatego przytaszczyłem ten tytuł do domu 😀
  Podłączenie się do jakiegoś doświadczonego teamu??? To Wydaje mi się bardzo dobrym pomysłem,bo do tej pory zawsze działałem solo i wychodzi mi to tak a nie inaczej 😳

  O ile akcje hip-hopowe wypadają u Ciebie całkiem zacnie to w ślubie już tak fantastycznie nie jest. Jakby nie z Twojej ręki realizacja 🙂 Kadry sprawiają wrażenie mocno przypadkowych, grading nijaki, dużo przepaleń, AF lata jakby się zaciął i tak można wymieniać … O tyle nie rozumiem tego filmu bo z tego co pamiętam macie na stanie ronina i jakiś slider a tu wyszło wszystko jakby z ręki kręcone. Teledysk Sobota i Auman jest naprawdę dobrej jakości, puki co w ślubie słabo.

  Klipy hiphopowe to jest coś co bardzo lubię robić, zrobiłem ich dość sporo jak na początkującego twórcę video,natomiast klipów ślubnych o wiele mniej.Dodatkowo śluby średnio mnie kręcą,więc może dlatego swoje hiphopy robię lepiej od swoich ślubniaków. Ronina tutaj nie miałem,ze slidera kilka ujęć jest.Co do kręcenia z ręki to zgadłeś! Całą przysięgę nagrałem z ręki,i bardzo tego teraz żałuje.Gdyby nie slowmo to było by jeszcze gorzej :0

   luke 
  Participant
  2 pts

  Odpowiedzi: 887

  Tematów: 12

  chat

  #120879 Score: 0

  W sumie jestem w szoku, bo kilka Twoich poprzednich produkcji było naprawdę OK, spodziewałem się, że ślub też spoko ogarniesz.
  Nie załamywać się, podpatrywać lepszych, uczyć się i próbować dalej.
  Ten film może być przestrogą, dla wielu osób, które myślą, że filmowanie ślubów to banał, że kotleciarstwo to najgorszy rodzaj roboty filmowej do którego nie trzeba żadnych umiejętności. Otóż nie, wcale nie jest to takie proste…

   MR@S 
  Participant

  Odpowiedzi: 109

  Tematów: 26

  chat

  #120880 Score: 0

  Nie jest tragicznie, pokazałbym filmy kolesi z mojej okolicy to bym bana za badziew tutaj dostał i w porównaniu z tym to piekło , a niebo.
  Całość mi się podoba i jest po prostu fajna. Wrzucając tutaj filmy każdy musi się liczyć z ostrą krytyką i to co podoba się parze bądź też i nie zawsze będzie tutaj zjechane ponieważ każdy już tutaj patrzy na detale, których klient w większej mierze nie widzi. Ja też dopiero wchodzę w temat i tak na prawdę boję się czasami wrzucić tutaj coś bo jak każdy wie krytyka boli, ale uczy. Nie poddawaj się, a pomysły czerp z innych filmów, a najlepiej tutaj tych z forum i czytaj krytykę co koledzy piszą bo się znają. Wyciągniesz w ten sposób błędy innych, a chwilowe „wkurzenie” na nich po czasie przerodzi się „FAK , mieli rację”.
  Jedyne rzeczy które mi się nie podobają to:
  – na sliderze jazda bokiem, nie nawidzę tego
  – ucinanie (tak jak wyżej)
  – ujęcia klonowane
  – trochę za mało dynamiki

Odpowiedzi 1 - 8 odpowiedzi (z 8 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek