videodslr Działy Osprzęt Podgląd Lukilink – monitor, rekorder, streamer ze smartfona z naszej kieszeni

Lukilink – monitor, rekorder, streamer ze smartfona z naszej kieszeni

Oglądasz 1 odpowiedzi (z 1 łącznie)
 •  Wojciech Franus 
  Keymaster
  32 pts

  Odpowiedzi: 1129

  Tematów: 120

  chat

  #270821
  Lukilink może zastąpić monitor, rekorder, streamer, a nawet bezprzewodowe łącze video. Marzenie budżetowych videodslrowców może się spełnić.

  Żyjąc w świecie cyfrowym, jednym z największych naszych problemów jest kompatybilność – czyli możliwość połączenia różnych urządzeń w funkcjonującą całość. Wiecie, ładowarka do Samsunga nie naładuje iPhona.

  I tak w nawiązaniu do problemów smartfonowych od lat w świecie videodslr pojawiał się postulat: Skoro mamy takie zajefajne komórki z hiperwypasionymi wyświetlaczami, wi-fi, bluetooth i abonamentem na internet to dlaczego nie możemy ich używać jako monitorów lub wizjerów, albo streamerów albo cokolwiek w połączeniu z naszymi kamerami. Odpowiedź była prosta: Bo nie.

  lukilink

  Pomysłodawcy Lukilinka uznali, że to odpowiedź głupia i nienowoczesna, bo skoro obiektywy Canona można podłączyć do aparatu Sony, to dlaczego nie można podłączyć komórki z naszej kieszeni do dowolnego aparatu. I używać jako monitor, rekorder (w końcu gniazdo SD na coś może się przydać), a transmisje online robić lepszym sprzętem niż telefon.

  lukilink

  Pomysłodawcy pomyśleli i wymyślili przejściówkę HDMI (sygnał obrazu z aparatu) do USB (gniazdo ładowarki) – tym właśnie jest Lukilink. Genialne w swej prostocie.

  lukilink

  Lukilink pozwala w zaoszczędzeniu na monitorze, wizjerze elektronicznym, rekorderze i streamerze. Budżet „rulez”, jak wiemy.

  Co prawda prezentowane możliwości rekordera są dosyć skromne – MP4 (H.264) przy bitrate 18Mbps, to pozostaje kwestia monitora. Mieć podgląd obrazu za darmo (każdy ma komórkę) lub za niewielkie pieniądze (tablet na Androidzie – nawet jakaś taniocha z Biedry) to jest coś. I choćby biorąc pod uwagę tę funkcjonalność warto pomyśleć o urządzeniu.

  Lukilink będzie niedługo na kickstarterze, jego startowa cena to 100 €. Czy wyjdzie i czy rzeczywiście coś z tego wyniknie zobaczymy. Choć na prezentowanym filmie wygląda to imponująco.

  Więcej szczegółów na stronie Lukilink i na fejsie.

  Właścicielom iPhonów i iPadów polecamy Manfrotto Digital Directora za przynajmniej 1200 zł.
  [Zobacz news: Lukilink – monitor, rekorder, streamer ze smartfona z naszej kieszeni]

Oglądasz 1 odpowiedzi (z 1 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek