videodslr Działy Osprzęt Krany, slidery i jazdy Który model eldekrone?

Który model eldekrone?

Odpowiedzi 1 - 7 odpowiedzi (z 7 łącznie)
 •  Reynevan 
  Participant

  Odpowiedzi: 28

  Tematów: 26

  chat

  #11774

  Witam,
  Między kolejnymi sezonami ślubnymi przymierzam się do zakupu slajdera eldekrone. Mimo dość sporej ceny uznałem, że warto raz porządnie wydać pieniądze, niż rozdrabniać się co pół roku na kolejne nowe „wynalazki”. Sam na razie używam klasycznej Slide Kamery S-980, ale swoje to waży, dlatego szukam małego, mobilnego zamiennika. Coraz częściej pracuję w kościele sam, stąd potrzeba stworzenia zestawu jak najbardziej mobilnego. Czy mogę wiedzieć jaki konkretnie model posiadacie, tzn. jakiej długości? Na rynku są dostępne: 40cm,60cm i 80 cm, przy czym – jak wszyscy wiedzą- użytkowanie ich bez statywu o połowę skraca ich możliwości.
  Nie tak dawno temu pojawiła się również wersja PRO, za którą trzeba sporo dopłacić. Może warto? Nie chcę za rok znowu zmieniać sprzętu, tylko z tego powodu, że slajder zacznie się wyginać itp. Slajder będzie używany z 5DmIII. Zdarza się, że dokładam do niego Canona 70-200 2.8 II – czy slajder eldekrona wytrzyma takie obciążenie? Proszę o odpowiedź przede wszystkim użytkowników slajdera elderkrone, ale też te wszystkie osoby, które miały styczność z tym sprzętem.

   quadro 
  Participant
  4 pts

  Odpowiedzi: 808

  Tematów: 94

  chat

  #104850 Score: 0

  Możesz rozważyć też kopię edelkrona z tego wątku: http://videodslr.pl/wieldy-kopia-edelkrone-t10017.html

  A przy okazji spytam: coraz częściej kręcisz śluby sam, bo:
  a) nie masz pomocnika?
  b) jesteś coraz lepszy i nie potrzebujesz pomocnika?
  c) klienci są coraz biedniejsi i nie chcą płacić za drugiego operatora?
  d) inne? ………….

  I drugie pytanie – nie mogę sobie wyobrazić używania tak ciężkiej lufy jak 70-200 2.8 na sliderze. Widać różnicę na takiej ogniskowej między jazdą na sliderze a panoramą ze statywu?

   Reynevan 
  Participant

  Odpowiedzi: 28

  Tematów: 26

  chat

  #104851 Score: 0

  Pracuję w dwuosobowym zespole, ale zdarzają się (coraz częściej) zlecenia pojedyncze i wtedy każdy dodatkowy kilogram jest mocno odczuwany. Żeby zabrać S-980 muszę ze sobą taszczyć równie ciężki statyw, do tego biorę jeszcze monopod Manfrotto, torbę ze szkłami itp.- obwieszony tym wszystkim wyglądam jak choinka. Canon 70-200 ze stabilizacją spokojnie daje radę na slaiderze, a efekty są bardzo dobre, lepsze niż panoramowanie.

   MarcinM 
  Participant
  11 pts

  Odpowiedzi: 2237

  Tematów: 213

  chat

  #104852 Score: 0

  mam v2 XL. jest ok, ale lekkie statywy nie wytrzymują jeżeli masz w oddali horyzont (ale jest to do wyprostowania w poście). w przypadku pomieszczeń i ujęć „weselnych” nie będzie najmniejszego problemu. jednak do ciężkiego obiektywu, to najlepiej jednak mieć wersję PRO. jeżeli chcesz wykorzystać też do sesji, przygotowań itp, to warto mieć moduły action i target.

   usiak 
  Participant
  1 pt

  Odpowiedzi: 88

  Tematów: 11

  chat

  #104853 Score: 0

  Reynevan, a ja mam do Ciebie pytanie: orientowałeś się już co do sklepu, gdzie chciałbyś go kupić? Ja też powoli się do takiego zakupu przymierzam (v2, medium) ale dostałem odpowiedź z polskiego serwisu edelkrone , że firma pourywała współpracę z większością dystrybutorów (w Polsce i ogólnie UE) i na chwilę obecną da się kupić raczej tylko zalegające sztuki w jakichkolwiek sklepach.

   MarcinM 
  Participant
  11 pts

  Odpowiedzi: 2237

  Tematów: 213

  chat

  #104854 Score: 0

  może chcą zmniejszyć koszty dystrybucji? można kupić online. tylko co z fakturą?

   usiak 
  Participant
  1 pt

  Odpowiedzi: 88

  Tematów: 11

  chat

  #104855 Score: 0

  Może. Ale chyba produkcyjnie się nie wyrabiają, lub nie chcą. Teraz zamówienia są do złożenia przez główne edelkrone. Na ich facebooku pod jednym z ostatnich wpisów ktoś narzekał, że już od 3 miesięcy czeka na swoje zamówienie, mimo zapłaty.
  Nie wygląda to za dobrze.

Odpowiedzi 1 - 7 odpowiedzi (z 7 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek