videodslr Działy Osprzęt Mikrofony, rejestratory, sprzęt dźwiękowy Kiedy mikrofon, kiedy postsynchrony.

Kiedy mikrofon, kiedy postsynchrony.

Odpowiedzi 1 - 8 odpowiedzi (z 8 łącznie)
 •  jemusu 
  Participant

  Odpowiedzi: 60

  Tematów: 21

  chat

  #6053

  Witam,
  chciałbym się dowiedzieć czy jest jakiś sens trzymać mikrofon na tyczce wtedy kiedy postać np. chodzi i wykonuje drobne czynności? Bo wtedy kiedy mówi, to wiadomo jakoś trzeba to nagrać. I chyba postsynchrony wystarczą, wtedy kiedy mikrofon zbiera za dużo dźwięków z planu. Jakie jest wasze zdanie?
  Pozdrawiam

   Kenzo 
  Participant
  2 pts

  Odpowiedzi: 1127

  Tematów: 26

  chat

  #72314 Score: 0

  Jeżeli w trakcie nagrania dźwiękowiec nie przeszkadza, to zdecydowanie łatwiej na montażu wyrzucić scieżkę dźwiękową, jeśli okaże się niepotrzebna/bezużyteczna niż kląć, że się jej nie nagrało.
  Poza tym nawet zdecydowanie łatwiej dokładać później efekty dźwiękowe mając „pilota” w postaci oryginalnej scieżki (oczywiście w wielu wypadkach wystarczy do tego mikrofon kamery czy lustra, ale grając np. w głośnych miejscach czy na długiej lufie zazwyczaj będzie nieprzydatny)

   jemusu 
  Participant

  Odpowiedzi: 60

  Tematów: 21

  chat

  #72315 Score: 0

  Ok, dzięki, to jednak wezmę dźwiękowca ze sobą 😉

   Leszek 
  Participant

  Odpowiedzi: 46

  Tematów: 10

  chat

  #72316 Score: 0

  Nawet jeśli dźwiękowiec „przeszkadza” to niech się ustawi tak, aby nagrać na planie cokolwiek (pilot). To nagranie z wielu względów jest nieocenione w późniejszym etapie postprodukcji dźwięku, mówię nie tylko o postsynchronach dialogów, ale również o etapie „kreacji/odtwarzania” efektów dźwiękowych. Mówię to jako montażysta dźwięku.

  nagranie dźwięku na potrzeby video, montaż & mix, naprawa dźwięku https://www.youtube.com/watch?v=t2gpCrBUBiY&list=PLJAsAi024VD5DE-NEJ6AeS9twjTt1aBUA

   jemusu 
  Participant

  Odpowiedzi: 60

  Tematów: 21

  chat

  #72317 Score: 0

  Ok, świetna pomoc. Dzięki 🙂

   jemusu 
  Participant

  Odpowiedzi: 60

  Tematów: 21

  chat

  #72318 Score: 0

  Jeszcze takie pytanko. Dzisiaj skończyłem zdjęcia do filmu i co doradzacie. Najpierw, go zmontować tak jak będzie wyglądała finalna wersja czy najpierw udźwiękowić film, a potem montaż obrazu? Jak doradzacie, aby najszybciej i najłatwiej to wykonać.
  Pozdrawiam

   fancy 
  Participant

  Odpowiedzi: 348

  Tematów: 15

  chat

  #72319 Score: 0

  Najpierw montujesz film, później zabierasz się za udźwiękowienie

   MaleKino 
  Participant

  Odpowiedzi: 29

  Tematów: 1

  chat

  #72320 Score: 0

  Witam,

  @jemusu – zgadza się – udźwiękowienie idzie później. Ale jeśli nagrałeś np. oddzielnym rekorderm dźwięk na jednej długiej ścieżce łatwiej Ci będzie najpierw zsynchronizować cały głos (bo wszystko jest względnie chronologicznie).

  Miałem tak np. używając plural eyes. Jeśli synchronizujesz 100 krótkich klipów 2-4 sekundowych z kilkoma audio na bank połowa się nie zsynchronizuje. Jeśli natomiast najpierw przed obróbka każdego klipu video (są wtedy dłuższe bo bez cięć – maja np. po 10 sek każdy) zsynchronizujesz audio to uzyskasz niemal perfekcyjny wynik (100% celności). Po prostu dłuższe klipy video mają więcej cech charakterystycznych i niezależnie czy synchronizujesz ręcznie czy plural eyesem – łatwiej to zrobić przed edycją i cięciami każdego z klipu video.

  Co nie zmienia faktu, ze udźwiękowienie jest na końcu. A jedynie synchronizacje polecałbym wykonać od razu.

  Pozdrawiam,
  Małe Kino

Odpowiedzi 1 - 8 odpowiedzi (z 8 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek