videodslr Działy Forum ogólne Jaki aparat/kamera? Kamera do podrozy

Kamera do podrozy

Odpowiedzi 1 - 3 odpowiedzi (z 3 łącznie)
 •  SAM 
  Participant

  Odpowiedzi: 8

  Tematów: 11

  chat

  #15925

  Witajcie, pod koniec roku planuje wyjazd na 3 miesiące do Azji. Na tą podróż chciałbym kupić sprzęt, który umożliwi mi robienie dobrych zdjęć oraz filmów. Zastanawiam się nad zakupem A7s lub A7 II. Będę wdzięczny za waszą podpowiedź który sprzęt lepiej mi się sprawdzi na taką podróż?

   agent.kubanski 
  Participant

  Odpowiedzi: 63

  Tematów: 5

  chat

  #123340 Score: 0

  Sony A7S filmy kręci lepsze, ale ma tylko 12,2 Mpix, może to być mało. Miałem kiedyś Pentaxa, miał tylko 6 Mpix, a zdjęcia robił piękne.
  Sony A7II ma za to stabilizację, wiec w zdjęciach filmach się przyda. Niektóre obiektywy maja stabilizacje. Aparat ma trochę więcej Mpix, wiec bardziej szczegółowe zdjęcia.
  Chyba najlepiej było by zabrać Sony A7R II 🙂 pytanie czy sie w budżecie zmieści.

  Zależy na jaką wycieczkę jedziesz. Czy będziesz co dzień w plecaku tachał aparat, wtedy każdy kg sie liczy. Ja na podróże zagraniczne zabieram teraz Sony RX10 wszystko w jednym. Moje 3 lustra i pólka słoików leży w domu. Aparat mam zawsze przy sobie, codziennie podróżując, zwiedzając i czasem wypoczywając jeden dzień. Ja nie czuje braku lustra, nie są to zlecenia wiec ma być dobra pamiątka. Kilka razy brakowało mi UWA za to czuje ulgę na plecach. Sony RX10 Zdjęcia fajne, filmy super, stabilizacja, obiektyw wspaniały. Każdy ma swoje priorytety i kupuje pod siebie.

   seba_fan 
  Participant

  Odpowiedzi: 81

  Tematów: 0

  chat

  #265119 Score: 0

  Ja się podepnę po tez potrzebuję do Azji, najlepiej mały dobra jakość timelaps i robienie sobie zdjęć z jakieś odległości (pilot albo  Wifi)

  Z tego co widziałem Sony RX100 III czy możeRX100 IV  wersja pięć za droga, co lepsze z nich albo coś innego podręcznego. Bez wymiany szkieł itd.

Odpowiedzi 1 - 3 odpowiedzi (z 3 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek