videodslr Działy Pozostałe Off Topic Jaki bank polecacie dla konta osobistego?

Jaki bank polecacie dla konta osobistego?

Odpowiedzi 1 - 15 odpowiedzi (z 22 łącznie)
 •  Anonimowy
  3 pts

  Odpowiedzi: 495

  Tematów: 29

  chat

  #15692

  Temat może i dziwny, jak na forum filmowe ale właśnie pokazałem środkowy palec mBankowi – myślę, że nadaje się on idealnie do tematu Humor Branżowy. Jutro muszę wybrać kolejną spółdzielnie „wydymator”. Co polecacie? Co szczególnie odradzacie.. Zależy mi głównie na bankomatach euronetu i jakiś niewielkich minimalnych płatnościach kartą. W mBanku musiałem miesięcznie obrócić 600zł kartami, aby nie ciągnęli mi opłat prowizyjnych.. a na to, że jestem klientem z 13 letni stażem odpowiadali 😆 😆 😆 😆

   fotorimex 
  Participant

  Odpowiedzi: 272

  Tematów: 27

  chat

   MarcinM 
  Participant
  11 pts

  Odpowiedzi: 2237

  Tematów: 213

  chat

  #122432 Score: 0

  mbank stał się fatalnym bankiem. kiedy był tam jeszcze Lachowski, to było ok. teraz bank sobie robi jaja z ludzi, a pracownicy stali się bezmózgimi trybikami wykonującymi polecenia. należy zdecydowanie unikać. oni nawet normalnego systemu transakcyjnego nie potrafią zrobić – do dziś trzeba przełączać rodzaje widoków, bo na jednym nie da się jednocześnie wyświetlić i wydrukować potrzebnych informacji… są beznadziejni

   Anonimowy
  3 pts

  Odpowiedzi: 495

  Tematów: 29

  chat

  #122433 Score: 0

  Rankingów wolałbym uniknąć.. zresztą 2 miejsce mBanku świadczy o jego rzetelności. Mógłbym przytoczyć tutaj swoją historię ale nie widzę w tym sensu. Bank dostał 16pkt. przyjazności 😆 zastanawiam się między Aliorem/Millenium – cudów się nie spodziewam ale przynajmniej na papierze wyglądają znośnie.

  do dziś trzeba przełączać rodzaje widoków

  to, to w ogóle się nadaje na demotywatory.. od pół roku pracują na tym, aby poprawnie wyświetlało historię transakcji. Z tym jakoś da się żyć, ale to że do jednego konta mam 2 karty (ja i żona) i muszę każdą kartą wykonać minimum 300pln to już jest żenada.

   Pablo 
  Participant

  Odpowiedzi: 109

  Tematów: 37

  chat

  #122434 Score: 0

  Ja mogę polecić T-Mobile Usługi Bankowe.

  Prowadzenie konta – 0 zł, karta płatnicza – 0 zł przy płatnościach gotówkowych min. 200 zł miesięcznie, wypłata z bankomatów na całym świecie – za darmo, dodatkowo 10 przelewów natychmiastowych miesięcznie – za darmo.

  Jedyny minus tak, że jeszcze do niedawna nie posiadała własnych oddziałów bankowych, teraz korzysta z salonów T-Mobile, ale tylko niektórych.

   Arsen 
  Participant
  2 pts

  Odpowiedzi: 2004

  Tematów: 56

  chat

  #122435 Score: 0

  To jest stary Alior Sync. Decyzja o brataniu się z T-mobile fatalna, ale mamy tam z żoną wspólne konto i póki nic od nich się nie chce to jest super 😛

   tomekk79 
  Participant
  1 pt

  Odpowiedzi: 357

  Tematów: 6

  chat

  #122436 Score: 0

  Ja mam swój ROR w BZWBK i jestem mega zadowolony. Wszysto mam za 0, jedyne opłaty jakie mi się zdarzają to jakieś grosze za SMS-y do potwierdzania transakcji (jeśli więcej niż 5 w miesiącu) lub za przelew środków z „Konta a’la lokata”, ale to typowy zabieg wszystkich banków – tu wystarczy wejść do oddziału i już „wypłata” jest darmowa. To wszystko. Bankomaty też mam za darmo i nie mam żadnej kwoty, na jaką muszę zrobić ileś tam transakcji (może wynika to z faktu, że wpływy są niemałe). Nie pamiętam teraz jak ten ROR się nazywa, bo to dosyć stary ROR, nie ma go już w ofercie, a przynajmniej nie ma pod tą nazwą, ale są inne.

  Kiedyś miałem ROR w PKO BP ale uciekłem, jak opłaty miesięczne (prowizja za ROR + opłaty za zlecenia stałe) osiągnęły po podwyżkach prawie 20zł. Moi rodzice do dziś mają swoje ROR-y w PKO BP i jest to dla mnie zawsze traumatyczne przeżycie, kiedy muszę tam z nimi pojechać i coś załatwić. Ostatnio zakładałem z nimi lokaty, czas pobytu w PKO BP około godziny (jedna lokata !), w tym z pół godziny czekania. Pracownicy niekompetentni – babka kompletnie nic nie wiedziała i gdyby nie to, że ja wcześniej wszystko sprawdziłem wpuściłaby rodziców w maliny. Tego samego dnia byliśmy też w BZWBK, wykonanie 5 niełatwych operacji + założenie promocyjnej lokaty zajęło mniej niż 10 minut. Żadnych kolejek tam nie ma, obsługa bardzo sprawna (pewnie dla tego, że to pracownicy z kilkuletnim doświadczeniem).

   DAREKIRE 
  Participant
  1 pt

  Odpowiedzi: 83

  Tematów: 27

  chat

  #122437 Score: 0

  Odpowiedz jest prosta polski bank

   Anonimowy
  3 pts

  Odpowiedzi: 495

  Tematów: 29

  chat

  #122438 Score: 0

  Byłem dziś chyba w 4 bankach … wszędzie ciepło, przytulnie i słodko 🙂 Niestety w każdym są jakieś schody. Alior: wszystko za free ale 0,6% od wpłacanej kwoty we wpłatomacie, najbliższy oddział 15km czynny do 17:00. Dodatkowo minimum 100 zł obrotu kartą. Euronet: tu wszystko jest sympatyczne, obsługa, aplikacja.. nawet pan w boksie był sympatyczny.. Niestety, też jest problem z wpłacaniem gotówki. Brak obsługi wpłatomatów, gotówkę można wpłacić jedynie w oddziale no i nie mają czegoś takiego jak subkonta ❓ Obrót kartą minimum 200zł i wpływ na konto 2000zł/m-c. BZWBK generalnie spoko, ale 5 sms z kodem za free reszta 0,20gr od smsa. Jak ktoś robi 5 przelewów miesięcznie to spoko – ja dobijam do 20-25.

  Z całej tej idiotycznej historii wychodzi na to, że chyba znowu będę dawał się okradać mBankowi 🙁 Wymyślili coś co się nazywa eKonto standard, w którym właściwie jedyny wymóg to 5 transakcji kartą/mc.

   tomekk79 
  Participant
  1 pt

  Odpowiedzi: 357

  Tematów: 6

  chat

  #122439 Score: 0

  @kulfi82 wrote:

  BZWBK generalnie spoko, ale 5 sms z kodem za free reszta 0,20gr od smsa. Jak ktoś robi 5 przelewów miesięcznie to spoko – ja dobijam do 20-25.

  Miałem ten sam „problem” ale jego rozwiązanie jest banalnie proste: dla wszystkich odbiorców, do których wysyłam przelewy, czy to firmy czy osoby fizyczne więcej niż 2x wbijam sobie w listę odbiorców i ustawiam ich jako zaufanych, wówczas każdej pojedynczej transakcji nie potrzeba już potwierdzać SMS kodem. Inną opcją jest „koszyk” – wrzucam tam przelewy jednorazowe i potem hurtowo zatwierdzam jednym kodem. Nie jestem sobie w stanie przypomnieć, kiedy zapłaciłem 20gr za SMS kod 🙂

   emjot 
  Participant
  1 pt

  Odpowiedzi: 247

  Tematów: 39

  chat

  #122440 Score: 0

  Ja mam w banku smart, wszystko jest za darmo łącznie z kartą i co ważne nie ma żadnych ograniczeń dotyczących transakcji bezgotówkowych, po prostu jest za darmo. Bankomaty, przelewy itp. wszystko za friko, do tego całkiem niezłe konto oszczędnościowe, jedyny problem to brak placówek i wpłatomatów – jak chcesz wpłacić gotówkę to musisz kombinować.

   junior 
  Participant

  Odpowiedzi: 277

  Tematów: 58

  chat

  #122441 Score: 0

  Nie myślałeś o Idea Bank? Mnie mBank również zmęczył. Jak zapytałem ich jak zamknąć konto spytali czemu. Mówię, że są drodzy, bo chciałbym konto bez opłat za przelewy, darmowe bankomaty. Na co Pan mi zaproponował zmianę konto na nowe, w którym przelewy są za free. Tyle tylko, że opłata miesięczna jest … 25 zł. Więc gdzie to free?

  W Idea Bank mają też fajną ofertę Idea Hub – takie biura dla firm które nie mają własnych lokali. Miejsce dla 3 osób jest dostępne „z ulicy” , natomiast można też zamówić pokój na 10 osób z dużym LCD – myślę, że fajna propozycja, bo można zorganizować spotkanie z klientami przy kawie i ciastku.

   Anonimowy

  Odpowiedzi: 336

  Tematów: 78

  chat

  #122442 Score: 0

  Też planuję ucieczkę z mbanku. Nowy system obsługi to kpina, celowo jest zrobiony nieczytelnie, aby nie kontrolować wydatków. Pomijam już totalny brak kompetencji pracowników.

  Zastanawiam się mocno nad Idea Bankiem.

   raptel 
  Participant

  Odpowiedzi: 1

  Tematów: 0

  chat

  #122443 Score: 0

  panzer – o ile chodzi o konto Idealne tj. https://www.ideabank.pl/ranking-kont-bankowych to się opłaca.
  Też przeszedłem z mbanku. Przede wszystkim nie ma żadnych opłat, masz nawet jakieś tam darmowe przelewy ekspresowe i międzynarodowe. Jest jakaś opłata za kartę, ale tylko jeśli się z niej nie korzysta. Minimum jest jakieś śmieszne – 200 zł miesięcznie, coś na tym poziomie, ale to musisz sobie sam sprawdzić dokładnie.

   emjot 
  Participant
  1 pt

  Odpowiedzi: 247

  Tematów: 39

  chat

  #122444 Score: 0

  Gdyby nie fakt, że Wrocław został przed idea bank pominięty pod względem usługi Idea Hub to była by całkiem dobra oferta dla mnie… Poza tym bardzo, bardzo nie podoba mi się fakt, iż nie można do nich wysłać zapytania bez wyrażania zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych…

Odpowiedzi 1 - 15 odpowiedzi (z 22 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek