videodslr Działy Aparaty i kamery – korpusy Sony Jaka B kamera (A6300/A7sII) do SonyFS5?

Jaka B kamera (A6300/A7sII) do SonyFS5?

Odpowiedzi 1 - 2 odpowiedzi (z 2 łącznie)
 •  Reynevan 
  Participant

  Odpowiedzi: 28

  Tematów: 26

  chat

  #15819

  Hej,

  Od dwóch miesięcy pracuję na Sony FS5 z Canonem 70-200 II 2.8. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, ale szybko zauważyłem, że oprócz wielu plusów, kamera ma jeden znaczący minus – mimo małej wielkości samego korpusu kamery, po dołożeniu metabonesa, obiektywu itp. okazało się, że trochę to wszystko waży i jest mało mobilne. Dlatego zamierzam zaopatrzyć się w drugą, małą kamerę – aparat, którym będę dorabiał przebitki do FS5 – w stosunku do kamery to będzie ok. 5-10% ujęć – coś z szerokiego kąta. Chodzi mi o niewielki sprzęt, który w minutę rozstawię na slajderze, zrobię z dwa przejazdy i schowam do torby.
  I tu pojawił sie problem – ogólnie zakup FS5 dość mocno dał się we znaki, dlatego szukam w miarę taniego rozwiązania, ale rozwiązania z którego będę zadowolony a nie będzie ono jakimś zastępstwem na chwile. Stąd rozważam dokupienie a7sII lub Sony A6300 – pod względem wielkości oba aparaty są w porządku, pytanie tylko czy pod względem jakości obrazka zgra mi się sprzęt z kamerą. Filmuję w Slogu 3 – A6300 ma faktycznie mało ciekawy obraz z FullHD, ale pomyślałem o 4k i skalowaniu obrazu – to dobry pomysł? 25 klatek wystarczy mi w zupełności. Nie potrzebuję slow, dźwięku, dużej baterii, wysokiego ISO – sceny będę robione w dobrych warunkach oświetleniowych itp. – to mam w kamerze. Z drugiej strony może jak wydawać pieniądze to raz a dobrze?
  Będę wdzięczny za Wasze odpowiedzi, porady, wynurzenia, gdybania itp.

   agent.kubanski 
  Participant

  Odpowiedzi: 63

  Tematów: 5

  chat

  #122966 Score: 0

  Nie mam tego sprzętu i możliwości porównania obrazka.
  Zapewne widziałeś ale podsyłam https://www.youtube.com/watch?v=2SBa38t1mSw https://www.youtube.com/watch?v=apYFARZNYIo
  Tylko przyszło mi do głowy to że A6300 masz te same obiektywy APS-C co FS5 może się okazać spora oszczędnością w momencie zakupu.

Odpowiedzi 1 - 2 odpowiedzi (z 2 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek