videodslr Działy Sztuka filmowania Korekcja barwna Jak uzyskać taki obraz?

Jak uzyskać taki obraz?

Odpowiedzi 1 - 4 odpowiedzi (z 4 łącznie)
 • Zdjęcie profilowe Michał Michał 
  Participant

  Odpowiedzi: 4

  Tematów: 3

  chat

  #265630

  Witajcie, jeżeli już było podobne pytanie, to przepraszam. Czytam forum jak szalony i już mi się głowa przegrzewa, tyle przydatnych informacji tu znajduję.

  Do rzeczy: jak osiągnąć taki styl obrazu? Chodzi o kolor. Nie każdemu może się podobać, ale zainteresował mnie taki styl. Wg mnie bardzo kinowy. Taki trochę ciemniejszy obraz, inny od tych bieli i cukierkowości w filmach ślubnych.

  Chyba nagrywane Soniaczami, co? Zastanawiam się, czy Canonem też by się dało? A potem co? To jest jakiś LUT? Czy żmudna koloryzacja? Jak mniej więcej osiągnąć to w Premiere albo w Davinci?

  Z góry wielkie dzięki z wskazówki.

   

  Zdjęcie profilowe Amadeusz Andrzejewski Amadeusz Andrzejewski 
  Keymaster
  43 pts

  Odpowiedzi: 4864

  Tematów: 217

  chat

  #265634 Score: 0

  Cała sztuczka polega na tym, że czernie nie są czarne tylko ciemnoszare. W połączeniu z ogólnym przyciemnieniem załatwia to gros efektu. Punktem wyjścia jest mniej więcej coś takiego (na krzywej od jasności):

  Zdjęcie profilowe Wojciech Franus Wojciech Franus 
  Keymaster
  22 pts

  Odpowiedzi: 1033

  Tematów: 56

  chat

  #265657 Score: 0

  Jeszcze innym sposobem jest grading metodą “bleach-bypass”. Polega na nałożeniu na siebie dwóch warstw obrazu – kolorowej i czarno-białej (kolor na górze, c/b na dole) oraz zblendowanie ich w jakimś trybie przenikania (multiply sprawdza się najlepiej). Trochę trzeba się przy tym napracować, ale uzyskujesz wtedy jakby dodatkowy kanał czerni w kolorze. Żonglując nasyceniem i jasnością warstwy kolorowej i kontrastem warstwy czarno-białej uzyskujesz efekt jak na filmie. (w Premiere możesz to zrobić nakładając na siebie dwie równoległe ścieżki obrazu na timelinie, a w DaVinci dodając noda równoległego (parallel node) i zamieniając Parallel Mixer na Layer Mixer).

  Zdjęcie profilowe Michał Michał 
  Participant

  Odpowiedzi: 4

  Tematów: 3

  chat

  #265833 Score: 0

  No to będę próbował 🙂 Dziękuję za wytłumaczenie! Mam nadzieję, że komputer wytrzyma 😉 Jak zawsze jesteście WIELCY 🙂

Odpowiedzi 1 - 4 odpowiedzi (z 4 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek