videodslr Działy Aparaty i kamery – korpusy Panasonic i Olympus iRig Pre idealny dla GH3 … czyli "małe" a cieszy!

iRig Pre idealny dla GH3 … czyli "małe" a cieszy!

Odpowiedzi 1 - 10 odpowiedzi (z 10 łącznie)
 •  macmol 
  Participant

  Odpowiedzi: 36

  Tematów: 5

  chat

  #7536

  Witam,
  Chciałby podzielić się z Wami moim czymś, czym byłem ostatnio bardzo miło zaskoczony.
  W momencie, kiedy stałem się posiadaczem GH3 zamówiłem 2 obiektywy: 12-35/f2.8 + 20mm f/1.7 a także dedykowany shotgun Panasonic DMW-MS2 ($259). Dźwięk był niestety najsłabszym ogniwem w tej całej układance, ze względu na nieznośny szum. Dość szybko zamieniłem MS2 na ME64/K6 Sennheisera i … zmuszony byłem do zakupu preamp’a który dostarczy dobry, czysty dzwięk z XLR do GH3.
  Spradziłem 3 produkty:
  – Juicedlink RM202 ($249)
  – Beachtek DXA-2T ($179)
  – iRig Pre ($32)

  Juicedlink jest ok. Jest mikserem XLR dostarczającym wzmocniony dzwięk z shotguna + ew innego żródła xlr wprost do GH3. Puszka jest dość duża i nie do końca ergonomiczna.

  Beachtek nie jest zasilany baterią, tak więc nie odgrywa funkcji preamp. Jest prostym mikserem, który może nam zmiksować 2 x xlr wprost do naszego GH3. Jeżeli mamy tylko jedno źródło, wystarczy wpiąć shotgun xlr do GH3 używając prostego adaptera i efekt będzie podobny.

  iRig Pre jest najtańszy w całym zestawieniu. Jest małym dodatkiem, który dostarczy dźwięk bezpośrednio do GH3. Wystarczy wpiąć shotgun do gniazda xlr iRiga oraz kabel wychodzący z niego bezpośrednio do GH3 bez jakichkolwiek przejściówek. Dźwięk typu „low-noise” niczym nie różni się od tego, który daje mi Juicedlink, a w dodatku kosztuje o wiele mniej oraz samo urządzenie jest o wiele mniejsze. Posiada także ważną funkcję Phantom, więc dzięki temu nie potrzebujemy zasilać shotguna dodatkową baterią. iRig ma jednak wadę – nie jest miksrerem, dlatego możemy podpiąć do niego tylko jedno żródło XLR. Zdecydowanie polecam ten produkt!!!
  Pozdrawiam,
  Maciek

  PS. Wkrótce postaram się o mały test dźwięku.
  Na ten moment polecam to wideo https://vimeo.com/49177029
  oraz to https://www.youtube.com/watch?v=Io-JR3aUqII

   andibandi 
  Participant

  Odpowiedzi: 196

  Tematów: 11

  chat

  #81631 Score: 0

  Czy masz odsłuch z iRiga Pre??

   mav 
  Moderator
  4 pts

  Odpowiedzi: 2759

  Tematów: 148

  chat

  #81632 Score: 0

  Na fotce jest gniazdo słuchawkowe, więc pewnie do tego służy 🙂

   mtede 
  Participant

  Odpowiedzi: 208

  Tematów: 12

  chat

  #81633 Score: 0

  jest jeszcze Tascam ixz.
  Z tego co gdzieś kiedyś znalazłem to iRig trzeba przerobić, odlutować coś.
  Na vimeo jest filmik z Tascamem gdzie normalnie podłącza gość do DSLR-a i działa.
  Niestety nie znalazłem takiego filmu z iRigiem.

   macmol 
  Participant

  Odpowiedzi: 36

  Tematów: 5

  chat

  #81634 Score: 0

  @andibandi wrote:

  Czy masz odsłuch z iRiga Pre??

  iRig ma wyjscie na sluchawki, ale GH3 ma wlasne (dziala w trybie REAL lub RECORDED) takze tutaj problemu nie ma.

  @mtede wrote:

  jest jeszcze Tascam ixz.
  Z tego co gdzieś kiedyś znalazłem to iRig trzeba przerobić, odlutować coś.
  Na vimeo jest filmik z Tascamem gdzie normalnie podłącza gość do DSLR-a i działa.
  Niestety nie znalazłem takiego filmu z iRigiem.

  Napisalem iRig idealny dla GH3, poniewaz nie wymaga adapterow ani zadnych przerobek.
  Jezeli chcesz tego uzywac z innym DSLR, ponizej znajduje sie filmik jak to zrobic
  oraz strona http://www.dslrfilmnoob.com/2012/11/22/irig-pre-dslr-audio-hack/

  [youtube:2an1orht]http://www.youtube.com/watch?v=Io-JR3aUqII[/youtube:2an1orht]

  Pozdrawiam,
  Maciek

   b1std 
  Participant

  Odpowiedzi: 27

  Tematów: 1

  chat

  #81635 Score: 0

  Wiem, że co bardziej obcykani wiedzą o przejściówce z 4 pinowego Jacka (zwanego też Jack Video) iRiga PRE i że temat dostępnej przejściówki był poruszony w temacie:http://videodslr.pl/przedwzmacniacz-do-rode-stereo-videomic-i-canona-600d-t12898.html przez kolegę http://videodslr.pl/xtomasz-u3459/
  Ale są bracia „mniejsi” ubodzy w wiedzę i zdolność posługiwania sie google więc:
  iRig PRE podłączamy do aparatu/kamery za pomoca takiej przejściówki:
  http://www.komputronik.pl/product/187694/Akcesoria/Kable_i_adaptery/Delock_Adapter_2X_Stereo_miniJack_M_Stero_miniJack_F_gnizado_4PIN_Tablety_Smartfony_Laptopy.html

   geistchen 
  Participant

  Odpowiedzi: 15

  Tematów: 5

  chat

  #81636 Score: 0

  Na początku chciałem sie ładniez forumowiczami przywitać:)
  Jako że od niedawna dopiero jestem posiadaczem GH3 mam parę pytań. Do tej pory uzywałem kamery Canon XH-A1s wraz z zestawem bezprzewodowym Sennheisera. Teraz po przejściu na GH3 również zdałoby się tego używać, tylko jestem etapie kompletowania odpowiedniego akcesorium. Mój typ to mikrofon RodeVideoMic (raczej chyba nie sterovideomic) oraz adapter Beachtek DXA-SLR MINI. Do jednego gniazda monojack wepnę Senheisera do drugiego monojack Roda i na wyjściu stereo jack które wepnę do mic GH3 będę miał zmiksowaną sumę, czy na jednym kanale dzwięk z Senheisera a na drugim z Rode? Osobiście wolałbym to drugie rozwiązanie (tak jak mam teraz w XH-A1s) i miksowac w postprodukcji, bo w razie np zakłóceń w pzrzesyle bezprzewodowym mam uratowany czysty dźwięk z mikrofonu. Z góry dziękuję za ew. pomoc Pozdrawiam

   Janusz_Bla 
  Participant

  Odpowiedzi: 182

  Tematów: 65

  chat

  #81637 Score: 0

  Zdecydowanie lepszym i podobnym, jak Beachtek cenowo rozwiązaniem jest TASCAM DR-60. Oprócz możliwości dodatkowego zapisu audio na karcie ma możliwość dodatkowego wmiksowania dżwięku z DSLR. Poczytaj specyfikację tego sprzęciku:)

   geistchen 
  Participant

  Odpowiedzi: 15

  Tematów: 5

  chat

  #81638 Score: 0

  No faktycznie cenowo bardzo podobnie a bije beachteka na głowę:) Dzięki za podpowiedź i pozdrawiam

   darvid 
  Participant

  Odpowiedzi: 37

  Tematów: 0

  chat

  #81639 Score: 0

  kupiłem Panasonic G6 i rozważam podłączenie do niego już posiadanych mikrofonów paluszkowych Behringer C-2 (2szt) z wykorzystaniem iRig Pre. Lumix G6 mocno obniża poziom nagrywania podczas używania mikrofonów zewnętrznych, widoczne jest to już przy użyciu mikrofonów o oporności od 200 ohm lub więcej (AT6250 z 600ohm tworzy na timeline zaledwie 1/5-1/6 poziomu jak z mikrofonu wbudowanego). Porównywałem w ramach testów mikrofon wbudowany, AT6250 600ohm, Vivanco EM55 200ohm, Rode Stereo Video Mic Pro 200ohm, Rode M3 100ohm, Behringer C2 (B5) chyba 75ohm.
  Czy taki pomysł jak opisany ma sens:
  przeróbka 2szt iRig Pre jak w filmikach o hacku, czyli usunięcie jack 4-Pin i korzystanie z gniazda na słuchawki jako wyjścia sygnału. Następnie wykonanie z krótkiego przedłużacza z dwoma zgrzewanymi wtykami 3,5mm 3-Pin na 3-Pin przejściówki poprzez … jego rozcięcie i dodanie do tych dwóch odcinków jednej wspólnej końcówki wtyk 3,5mm 3-Pin. Z tym, że podczas montażu lutowane są oba ekrany do pinu najbliżej obudowy; jeden z przewodów odcinka A do pinu „pierwszego”; jeden z przewodów odcinka B do pinu „drugiego”. Powinno utworzyć to wrażenie dźwięku stereo, ponieważ każdy mikrofon poprzez osobny iRig Pre będzie nagrywał z innego kierunku. Na timeline powstanie kanał lewy i prawy różniący się wykresem. Obecnie tytułem prób 2szt iRig Pre (bez przeróbek) podłączyłem do specjalnie zakupionego kabelka 2x gniazdo 4-Pin na 1x wtyk 4-Pin, ale timeline wykazuje TAKI sam dźwięk na obu kanałach. Było to zresztą do przewidzenia, bo przecież w tej przejściówce z każdych dwóch kolejnych pinów gniazd idzie sygnał na wspólny pin wtyczki. Oba gniazda i wtyk przejściówki są zgrzewane, więc nierozbieralne… zatem obecnie nie mogę przerobić samego wtyku 4-Pin z zamianą kolejności przewodów.
  Chyba, że uda się zakupić wtyk 4-pin (najlepiej kątowy) i do niego wlutować oba odcinki z gniazdami 4-Pin, wykorzystując dla każdego z nich osobny pin dla utworzenia stereo? Wtedy obie sztuki iRig Pre pozostają bez przeróbek jak nowe (gwarancja); inwestycja polega na zakupie nowego wtyku 4-pin i przerobieniu tylko tego zakupionego rozwidlenia 2x gniazdo 4-Pin na 1x wtyk 4pin.
  Mam nadzieję, że opisany pomysł przedstawiłem w sposób zrozumiały i wywoła on szybką reakcję forumowiczów (oby pozytywną). Pozdrawiam.

Odpowiedzi 1 - 10 odpowiedzi (z 10 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek