videodslr Działy Osprzęt Podgląd iPad Pro z Retiną 10,5″ – kolejna nowość od Apple’a

iPad Pro z Retiną 10,5″ – kolejna nowość od Apple’a

Odpowiedzi 1 - 4 odpowiedzi (z 4 łącznie)
 •  Wojciech Franus 
  Keymaster
  32 pts

  Odpowiedzi: 1129

  Tematów: 120

  chat

  #269478
  Dzisiaj mamy Dzień Dobroci Dla Koncernu Pieszczotliwie Zwanego Gigantem z Cupertino. Zatem po nowym iMacu Pro wypada przedstawić iPad Pro z 10.5″ Retiną.

  Nowy tablet ma zastąpić poprzednią wersję z wyświetlaczem 9,7″. Tablet ma te same wymiary co poprzednik, ale 20 % większy monitor, przy wadze ok. pół kilograma, a to wszystko dzięki redukcji oprawy wyświetlacza (wow). Większy ekran pozwala na wyświetlenie pełnowymiarowej klawiatury i podłączenie pełnowymiarowej Apple Smart Keyboard.

  ipad

  Ale to nie wszystko – wyświetlacz ma 600 nitów, czyli jest 50% jaśniejszy od poprzedniego i można na nim oglądać video w HDR. Ma bardzo niską odbijalność światła i szeroki zakres wyświetalnia tonów i kolorów. Model iPad Pro 10.5″ korzysta również z technologii ProMotion, jakiegoś czary mary które odświeża ekran z częstotliwością 120 Hz, a nie 60, co daje płynniejszy ruch i pozwala na lepszą pracę rysikiem Apple Pencil.

  Technologia ProMotion opiera się na dynamicznym dostosowywaniu częstotliwości do zawartości. Jeśli na ekranie mamy ruch – dostajemy 120Hz, jeśli obraz statyczny wracamy do 60Hz. I dzięki temu oszczędzamy baterię.

  Nowy iPad Pro wyposażony jest w procesor A10x Fusion, 30 % szybszy od A9 i 40% wydajniejszy graficznie, choć korzysta ze starego akumulatora, który utrzymuje urządzenie w pracy przez 10 godzin.

  Wbudowana kamera jest tym samy modelem, który znajduje się w iPhone 7 – matryca 12MP, stabilizacja obrazu, jasność obiektywu f/1,8, zapis 4K. z przodu mamy selfiarkę 7MP FaceTime.

  Magazyn został powiększony dwukrotnie i teraz iPad Pro ma na starcie 64GB pamięci. Cena zaczyna się od 649 $. Więcej szczegółów tutaj.

  Przyznaję, że kiedyś byłem wojownikiem iPadowej rewolucji na rynku wydawniczym. Niestety również byłem świadkiem jej upadku. Niemniej trzeba przyznać, że o ile zasadność posiadania tego urządzenia jest dla mnie dosyć wątpliwa, to jednak możliwość obejrzenie dowolnego filmu w naprawdę wysokiej jakości jest poważnym atutem na jego rzecz. Jakość wyświetlania jest odpowiedzią na jakość zapisu. W końcu po co komu 4K, RAWy, HDRy skoro nie ma na czym oglądać tych zdobyczy technologii. A tak, dzięki nowemu iPad Pro, w zaciszu hotelowej sypialni, podczas zamorskich wakacji możemy sobie włączyć Vimeo czy YT i pozachwycać się pięknem tego świata.

   
  [Zobacz news: iPad Pro z Retiną 10,5″ – kolejna nowość od Apple’a]

   czerwona.malwa 
  Participant

  Odpowiedzi: 36

  Tematów: 2

  chat

  #269481 Score: 0

  Nadaje się jako monitor podglądu do mini ursy 4k ?

   Wojciech Franus 
  Keymaster
  32 pts

  Odpowiedzi: 1129

  Tematów: 120

  chat

  #269482 Score: 0

  O ile wiem, to iPady mogą się łączyć z kamerami i aparatami przez kontroler Manfrotto. Ale chyba akurat ten model iPada nie jest z nim kompatybilny. Może „ktoś, coś”, to z chęcią się dowiemy więcej w temacie.

   Zaprzeczacz 
  Participant

  Odpowiedzi: 11

  Tematów: 0

  chat

  #269853 Score: 0

  tam, można po bluetooth, tyle że z sekundowym lagiem 😉

   

Odpowiedzi 1 - 4 odpowiedzi (z 4 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek