videodslr Działy Osprzęt Rigi GH4 Klatka

GH4 Klatka

Odpowiedzi 1 - 4 odpowiedzi (z 4 łącznie)
 •  mikefilm 
  Blocked
  8 pts

  Odpowiedzi: 629

  Tematów: 46

  chat

  #15068

  Jako że jestem zielony jeżeli chodzi o zakupy na ebayu, a tym bardziej o zakupy z chin chciałem się poradzić ile faktycznie wyjdzie mnie zakup taego produktu i czy zakup jest bezpieczny:
  http://www.ebay.pl/itm/DSLR-Camera-Cage-With-Leather-Strap-Top-Handle-Grip-For-Panasonic-Lumix-GH4-GH3-/272030465083?hash=item3f56477c3b:g:FD4AAOSwv0tVCSUd#shpCntId

  temat umieszczam tutaj ponieważ ktoś jeszcze może szukać podobnego cage`a, przy okazji zapytam co o nim myślicie, warto kupować czy jednak kupić coś droższego. Dla mnie najważniejsze jest zabezpieczenie aparatu oraz gniazda hdmi.

   toras 
  Participant

  Odpowiedzi: 10

  Tematów: 9

  chat

  #119451 Score: 0

  Hej

  Odpowiem na drugą część pytania. Mam identyczną klatkę, nie chciało mi się ciągnąć z Chin, więc znalazłem takową na allego, za bodajże 420 PLN.
  Sama klatka jest spoko jak na swoją cenę.

  Największy jej mankament to, że po jakimś czasie i bardzo intensywnym użytkowaniu (mam ja jeszcze na rigu i podnoszę za górny uchwyt) po prostu śrubki się luzują i rozkręca się samoistnie. Trochę wtedy lata. Jednym słowem imbusa należy mieć ciągle w kieszeni. Klatka jest zrobiona trochę na styk. Dla mnie przydałoby się więcej tolerancji przy wycięciach np. przy gniazdach mikrofonu i słuchawek, bo po odchyleniu gumki trzeba trochę namęczyć się aby wbić jacka do gniazda, bo zaślepka znajduje się między jackiem a klatką.
  Ja swoją klatkę potraktuję klejem i porządanie skręcem, bo nie będzie już potrzeby jej rozkręcania. Zresztą zmieniam system, więc pewnie wystawię ja do sprzedaży.

  Aparat dobrze zabezpiecza, zdarzyło mi się kilka razy, że rig się przewrócił i wtedy radość na twarzy, że mam klatkę;-)

  Reasumując jeżeli potrafisz pogodzić się z kilkoma mankamentami i nie masz budżetu na coś lepszego to ta klatka zda egzamin. Jak ja szukałem klatki to niestety lepsze konstrukcje były zdecydowanie droższe.

  pozdrawiam
  Toras

   mikefilm 
  Blocked
  8 pts

  Odpowiedzi: 629

  Tematów: 46

  chat

  #119452 Score: 0

  Chętnie bym kupił bym ją w Polsce, ale niestety nigdzie nie znalazłem.

   Marek_RobimyTV 
  Participant

  Odpowiedzi: 83

  Tematów: 5

  chat

  #261116 Score: 0

  Nieco odświeżę temat bo klatek do GH4 jak na lekarstwo. Oczywiście są uniwersalne rozwiązania, ale jeśli ktoś potrzebuje klatki uszytej na miarę to polecam poczytać o 8SINN. Mamy te klatki u siebie na Morszyńskiej, można wpaść, przykręcić aparat i potestować sprzęt. Jest kilka wersji, w rączką, bez, z systemem do mocowania rurek itd. Fajna opcja do budowy riga. http://www.robimytv.pl/Szukaj.html?query=8sinn+gh4

  Pozdrawiam,
  Marek – RobimyTV

Odpowiedzi 1 - 4 odpowiedzi (z 4 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek