Filmowa relacja z eventu spadochronowego

Odpowiedzi 1 - 7 odpowiedzi (z 7 łącznie)
 •  Baczekx 
  Participant

  Odpowiedzi: 6

  Tematów: 1

  chat

  #269945

  Hej,

  Poniżej link do filmu który zrobiłem, i który jest relacją/teledyskiem ze spadochronowej imprezy w której uczestniczyłem w tym roku na Florydzie.

  Ujęcia z ziemii są moje. Ujęcia z powietrza kamerzystów którzy z nami latali.

  Obejrzyjcie proszę i napiszcie co o tym myślicie:) Wszelkie uwagi mile widziane, czy to do ujęć czy montażu. Z góry za wszystkie dziękuję.

   

  Pozdrawiam

  Marcin

   Wojciech Franus 
  Keymaster
  32 pts

  Odpowiedzi: 1129

  Tematów: 120

  chat

  #269949 Score: 0

  Pierwsze ujęcie nie pasuje, całość robisz “chybotliwą rączką” – jak w amerykańskim serialu, a zaczynasz od sztywnego statywu (sztywność potęguje jeszcze wzmagający dźwięk odrzutowca – przyzoomowałbym lekko.). Kilka ujęć gubi horyzont (te Twoje, z dołu). Są ładnie gibane – jak wspomniałem, po amerykańsku, czyli kamera nie ma prawa być sztywno, ale horyzont, to horyzont – musi być poziomy. Poza tym mi brakuje jakiegoś tytułu, komentarza, tekstu, co, gdzie, kiedy dlaczego. Kiedy ostatnio byłeś w kinie na filmie bez tekstów? Nie ma takich. Bez słów film wydaje się wprawką. (Zwróć uwagę, że nawet tutoriale i testy sprzętu mają słowo pisane).

   Baczekx 
  Participant

  Odpowiedzi: 6

  Tematów: 1

  chat

  #269961 Score: 0

  Dzięki za słowo. Wszystko kręciłem na monopodzie, stąd ta chybotliwa rączka. Czy taka stabilizacja jest akceptowalna, czy razi w oczy?

  Słowa pisanego brak, to już slyszałem tez od znajomych, następnym razem do poprawki:)

   Wojciech Franus 
  Keymaster
  32 pts

  Odpowiedzi: 1129

  Tematów: 120

  chat

  #269962 Score: 0

  Moim zdaniem nie razi. Lekkie chybotanie (ale nie trzęsienie) wygląda dobrze. Kamera wygląda jakby była z ręki, statyczna, ale nie sztywna. (Dlatego ta sztywna palemka trochę nie pasuje)

   Baczekx 
  Participant

  Odpowiedzi: 6

  Tematów: 1

  chat

  #269976 Score: 0

  Jeszcze jedno pytanie, poza aspektami technicznymi. Czy jest to film który chce się obejrzeć do końca. Czy dla osoby spoza środowiska jest to coś ciekawego czy po minucie wolałbyś raczej zamknąć go 🙂

   Wojciech Franus 
  Keymaster
  32 pts

  Odpowiedzi: 1129

  Tematów: 120

  chat

  #270228 Score: 0

  Czy jest to film który chce się obejrzeć do końca. Czy dla osoby spoza środowiska jest to coś ciekawego czy po minucie wolałbyś raczej zamknąć go 🙂

  Tak jest to dosyć zgrabny film. 4 i poł minuty, które można obejrzeć. Ale jak pisałem wcześniej – film jest złożonym środkiem wyrazu. Operuje obrazem, dźwiękiem i słowem. Obraz – całkiem niezły, dźwięk – trochę teledyskowy, ale jako ilustracja klipa o spadochroniarzach ujdzie, pogodna muzyka, nie ma co się bać, majówka.

  Tylko ja bym chciał jednak poznać bohaterów, ideę latania, gdzie to jest i po co, a ten film nawet tytułu nie ma (zaczyna się od palemki, a potem mamy ekscytujące ujęcia spadochronowe – na pierwszych trzech sekundach tracisz widzów). Wiem, że na YT wyświetla się nagłówek Spring Flig 2017 i znawcy od razu chwytają o co chodzi, ale znawcy co najwyżej stwierdzą, że potrafią lepiej (taki narodowy trollizm). Ciebie jako filmowca powinni interesować ci, którzy nie mają zielonego pojęcia o spadochronach, żeby zechcieli sami spróbować (przy okazji może dzięki filmowi zapiszą się tam na kurs, firma zarobi i może sypną kasą w Twoją stronę). Poczytaj amerykańskie powieści sensacyjne – tam jak ktoś strzela z barrety to od razu czytelnik wie z jakiego modelu, jakim kalibrem i kto jeszcze używał tego pistoletu. To się nazywa informacja. Ludzie kochają poznawać nowe rzeczy i utwierdzać się w wiedzy o tym co już wiedzą: “Spadochroniarstwo jest fascynujące i wydaje się niebezpieczne (to wiemy), ale dzięki (tu nazwa tego lotniska) jest dla każdego (tu ujęcie dziadka) – nowa informacja. – widz zarówno został utwierdzony w przekonaniach i dowiedział się nowego – jest szczęśliwy, bo nikt nie zaburzył jego poglądu na świat, a jednocześnie pokazał nowe możliwości. Brzmi to trochę jak reklama, ale reklama jest również informacją, tylko obecnie mocno zdegenerowaną przez rynek.

  Twój film znajduje się na granicy teledysku, reklamy, reportażu – takie czasy, tak się dzisiaj robi – więc jakoś musisz żonglować obrazem, muzyką i tekstem, by więcej ludzi chciało stracić te 4 i pół minuty życia na oglądanie. (A potem zechciało zapisać się na spadochrony albo obejrzeć kolejne Twoje filmy)

   Baczekx 
  Participant

  Odpowiedzi: 6

  Tematów: 1

  chat

  #270270 Score: 0

  Dzięki, to bardzo pomocne na przyszłość.

  Pozdrawiam

Odpowiedzi 1 - 7 odpowiedzi (z 7 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek