videodslr Działy Osprzęt Podgląd FieldMonitor – aplikacja zamieniająca iPhona w monitor do GH5

FieldMonitor – aplikacja zamieniająca iPhona w monitor do GH5

Odpowiedzi 1 - 4 odpowiedzi (z 4 łącznie)
 •  Wojciech Franus 
  Keymaster
  32 pts

  Odpowiedzi: 1129

  Tematów: 120

  chat

  #271703
  Wreszcie pojawił się powód, dla którego warto zainwestować w jakikolwiek produkt demona z Cupertino! FieldMonitor to aplikacja pozwalająca na podgląd obrazu z GH5 na iPhonie.

  Mimo, że każdy aparat cyfrowy ma swój monitor podglądowy i filmować (oraz fotografować) można w trybie live-view, częstym problem jest fakt, że monitor jest na stałe zamocowany do sprzętu. Ogranicza to jego przydatność. Mamy tylko jedną możliwość kontroli obrazu – patrząc na monitor z jednej pozycji. (Pomijam przypadki monitorów uchylnych – trochę rozwiązują ten problem, ale połowicznie).

  Aby zwiększyć swobodę podglądu możemy użyć monitora zewnętrznego – jest tego cała masa na rynku. I tu pojawiają się kolejne zagadnienia – budżet i wielkość. Dobry monitor nie jest tani i stanowi dodatkowe obciążenie naszego filmowego zestawu. I wtedy przypomina nam się, że w kieszeni mamy smartfona. Jedno z najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń, które jest kompletnie bezużyteczne dla filmowca.

  FieldMonitor rozwiązuje ten problem. Jest to aplikacja mobilna zamieniająca i-phona w monitor. Nie tak od razu, musimy jeszcze trochę dopracować nasz zestaw, ale i tak wyjdzie korzystniej niż zakup kolejnego „łomota”.

  FiledMonitor

  Trzeba zacząć od mocowania telefonu do aparatu – dowolnym uchwytem na zimną stopkę. Na przykład takim. Następnie zainstalować Panasonic Image App pozwalającą na kontrolę aparatu z iPhona. Na koniec trzeba w menu GH5 znaleźć funkcję Wi-Fi i połączyć się z iPhonem. Można w tym momencie zadać pytanie – po co zatem kolejna aplikacja FieldMonitor, skoro już mamy aplikację łącząca i-phona z aparatem? Obraz w aplikacji Panasonica nie pokrywa się z wielkością monitora smartfona – daje malutki podgląd wycięty w pionowym kadrze. Bez sensu.

  FieldMonitor zatem hakuje aplikację Panasonica i zamienia smartphona w pełnoekranowy monitor. Cud!

  Aplikacja kosztuje 20$ do nabycia jest na stronie producenta i jak podaje fstoppers.com jest najlepszą tego typu aplikacją.

  Niestety nie ma wersji na androida (choć aplikacja Panasonica jest). FieldMonitor obsługuje również Sony, ale niestety w bardzo ograniczonym zakresie.

  Androidowcy mogą skorzystać z oferty opisywanego u nas LukiLink – tym razem konwertera HDMI/USB.
  [Zobacz news: FieldMonitor – aplikacja zamieniająca iPhona w monitor do GH5]

   usiak 
  Participant
  1 pt

  Odpowiedzi: 88

  Tematów: 11

  chat

  #271704 Score: 0

  Pan autor jest zawsze tak mocno skupiony na odpowiedniej dawce ironii, że pomija wiele faktów. Na tych „kompletnie bezużytecznych” srajfonach można też odpalić podgląd do innych aparatów, nie tylko GH5. Aparaty Sony z serii A7 też działają, inne Lumixy również. Chociaż jest jedna wada – Sony nie pozwala na nagrywanie S-Loga, jakoś to zablokowali złośliwcy. I staje się już ledwo użyteczny. Oby poszła jakaś aktualizacja z czasem

   quadro 
  Participant
  4 pts

  Odpowiedzi: 808

  Tematów: 94

  chat

  #271720 Score: 0

  Wg strony „Sonys disable Picture Profiles and limit other features when in Wi-Fi remote mode: no S-Log!”

  Nie ma jednak jak sprawdzić co działa a co nie, bo zakup apki za blisko 100 zł by przekonać się, że działa tak jak PlayMemories jest z letka bez sensu

  • Ta odpowiedź była modifikowana 2 lata, 3 miesiące temu przez  quadro.
  • Ta odpowiedź była modifikowana 2 lata, 3 miesiące temu przez  quadro.
   Wojciech Franus 
  Keymaster
  32 pts

  Odpowiedzi: 1129

  Tematów: 120

  chat

  #271723 Score: 0

  Panowie, czasami trzeba się wczytać co się czyta. FieldMonitor najlepiej się sprawdza w przypadku GH5 – o tym jest artykuł. Z Sony działa, ale w ograniczonym zakresie: „Sonys disable Picture Profiles and limit other features when in Wi-Fi remote mode: no S-Log!”. Moim skromnym zdaniem, jeżeli urządzenie uniemożliwia korzystanie z profilu logarytmicznego, to jest dla filmowca jest to po prostu dyskwalifikacja.

  Ze strony producenta:

  Sony A7, A6000, A5000, and earlier cameras do not support remote control or monitoring while recording video.

  Cine cameras like the FS5, FS7, and F55 are not supported.

  Konkludując: Macie rację, ale nie do końca. 😉

Odpowiedzi 1 - 4 odpowiedzi (z 4 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek