videodslr Działy Edycja i montaż Adobe Premiere Eksport pliku video z audio w formacie .wav

Eksport pliku video z audio w formacie .wav

Odpowiedzi 1 - 6 odpowiedzi (z 6 łącznie)
 •  jestem.ruby 
  Participant

  Odpowiedzi: 5

  Tematów: 4

  chat

  #266601

  Cześć,

  Właśnie kończę realizować teledysk, jednak klient po sprawdzeniu wstępnej wersji wyeksportowanej do pliku .mp4 (i udostępnionej na Youtube) skarżył się na bardzo słabą jakość dźwięku. Plik audio jest w formacie .wav. Pytanie, czy jest możliwość w Premiere Pro export filmu do pliku z nieskompresowanym audio? Jeśli tak, to proszę o wskazówki.

  Swoją drogą, będę wdzięczny za poradę dotyczącą uzyskania jak najlepszej jakości video w eksportowanym pliku, docelowo wrzucając film na Youtube lub Vimeo. Od niedawna posiadam a7s II (wcześniej Canon 600D i tam nie przejmowałem się aż tak jakością) i eksportując materiał do pliku .mp4 w Premierze, jakość obrazu nie jest zadowalająca. Próbowałem do formatu QuickTime/.mov z kodekiem ‘Animacja’, jednak 20 sekund materiału finalnie waży 1,6gb. Czy jest to jedyny sposób?

  Z góry dziękuję za odpowiedź.

   Amadeusz Andrzejewski 
  Keymaster
  46 pts

  Odpowiedzi: 4877

  Tematów: 217

  chat

  #266610 Score: 1

  Jak poszukasz to na YT i Vimeo masz wytyczne do eksportu i z tego co kojarzę bazują na na mp4/h.264. Wiem, że zjada gradienty, robi makrobloki inny szajs, ale niczego lepszego nie zrobisz. Trochę pomaga kodowanie dwuprzebiegowe, ale to tyle.

  Oczywiście możesz na przykład zrobić sobie MXF-a albo mov-a w DNxHD z pięknym nieskompresowanym dźwiękiem i dobrej jakości obrazem, ale YT czy Vimeo i tak to zmieli na serwerze do h.264, więc to trochę jak kopanie się z koniem.

  Słyszałem też o ludziach, którzy specjalnie skalowali materiał HD w górę do 4K i to wgrywali w sieć, ale opinie na temat tego czy to cokolwiek poprawia są podzielone. Serwisy streamingowe zwykle kompresują 4K jeszcze mocniej niż HD (w stosunku do rozdzielczości).

   jestem.ruby 
  Participant

  Odpowiedzi: 5

  Tematów: 4

  chat

  #266636 Score: 0

  Dzięki za odpowiedź!

  Właśnie eksportowałem wcześniej do .mp4, niestety nie znalazłem nigdzie opcji aby nie kompresowało ścieżki audio. W tym rzecz. Klientowi bardzo zależy aby dźwięk był w formacie .wav, tak jak dostarczony plik z nagraniem ze studia.

  Eksport do .mov pozwala zachować nieskompresowaną ścieżkę audio, jednak 20 sekund takiego materiału waży 1.6gb… Czy ja coś źle ustawiam czy to standardowy rozmiar plików w tym formacie?

  Chętnie dowiem się, w jakim formacie tworzycie finalny plik z teledyskiem / filmem przeznaczony na YT/Vimeo.

   Amadeusz Andrzejewski 
  Keymaster
  46 pts

  Odpowiedzi: 4877

  Tematów: 217

  chat

  #266638 Score: 1

  “mov” to nie jest format. To tylko rozszerzenie pliku. W środku może być niemal cokolwiek. Poczytaj to sobie na początek, żebyśmy mówili tym samym językiem:

  Wszystko, co chcieliście wiedzieć o kodekach

  Jak klient bardzo chce, to wypuść mu to w DNxHD36 z nieskompresowanym dźwiękiem. Plik nadal będzie spory, ale przynajmniej będziesz miał spokój. Youtube / Vimeo i tak to potem skompresuje po swojemu, więc nie ma praktycznie ŻADNEJ różnicy w czym Ty wypuszczasz plik od siebie. Ja zawsze wypluwałem mp4 i żaden klient nie marudził.

   jestem.ruby 
  Participant

  Odpowiedzi: 5

  Tematów: 4

  chat

  #266654 Score: 0

  Dzięki za link, zaraz zabieram się za czytanie.

  Postaram się przekonać klienta do .mp4, tylko jak uzyskać najlepszą jakość audio eksportując do tego rozszerzenia? Jest możliwość uzyskania nieskompresowanego dźwięku?

   Amadeusz Andrzejewski 
  Keymaster
  46 pts

  Odpowiedzi: 4877

  Tematów: 217

  chat

  #266655 Score: 1

  Tu masz ściągę z listą tego co da się wepchnąć do kontenera mp4:
  https://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_video_container_formats

  Niby jakieś “Apple loseless” na liście jest, ale nie słyszałem o tym żeby ktoś tego używał. Ale kilka innych opcji do przetestowania też jest. Rzeczy z bitrate powyżej 300 naprawdę powinny być nierozróżnialne od nieskompresowanych.

Odpowiedzi 1 - 6 odpowiedzi (z 6 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek