videodslr Działy Edycja i montaż Edycja dźwięku Edycja dzwięku w sony vegas.

Edycja dzwięku w sony vegas.

Odpowiedzi 1 - 8 odpowiedzi (z 8 łącznie)
 •  jakubas007 
  Participant

  Odpowiedzi: 18

  Tematów: 10

  chat

  #7921

  Witam,
  czy ktoś z kolegów może podpowiedzieć jakim narzędziem można poprawić dźwięk w sony vegasie? Chodzi mi głównie o dźwięk rejestrowany podczas ślubu w kościele. Niestety mam drobne szumy (jak odszumić nagranie) i nieco za cichy dźwięk. Pierwszy raz używałem rode video mic i trochę mi nie wyszło. Będę wdzięczny za pomoc.

   junior 
  Participant

  Odpowiedzi: 277

  Tematów: 58

  chat

  #84095 Score: 0

  Podglosnic mozna spokojnie na timeline – musisz mu podac wartosc w db. Ja akurat do podglasniania uzywam dodatkowych produktow sony. Natomiast jesli chodzi o odszumianie to pewno jest jakis wbudowany filtr w vegasa.

   Amadeusz Andrzejewski 
  Keymaster
  46 pts

  Odpowiedzi: 4877

  Tematów: 217

  chat

  #84096 Score: 0

  Właśnie odszumiałki, a już na pewno sensownie działającej – nie ma. Ja zawsze w takich sytuacjach wypluwałem plik w wav i obrabiałem w Adobe Audition.

  A regulację głośności tak jak przedmówca pisze – masz w programie. Możesz jako efekt/volume, możesz suwakiem dla całej ścieżki, możesz też obwiednią głośności. Jeśli nie zrozumiałeś o czym piszę to wygooglaj i obejrzyj sobie parę tutoriali.

   mav 
  Moderator
  4 pts

  Odpowiedzi: 2759

  Tematów: 148

  chat

  #84097 Score: 0

  Do podbijania głośności używam normalize. Zaleta jest taka, że potem przy przesuwaniu klipów i używaniu auto-ripple nie ma problemów z punktami naniesionymi na ścieżkę.

   jakubas007 
  Participant

  Odpowiedzi: 18

  Tematów: 10

  chat

  #84098 Score: 0

  Cenna wskazówka maviozo 🙂 dzięki wszystkim za podpowiedzi. Liczyłem że coś sensownego w temacie odszumiania da się znaleźć w vegasie a tu lipa. Trzeba będzie się podszkolić 🙂

   Amadeusz Andrzejewski 
  Keymaster
  46 pts

  Odpowiedzi: 4877

  Tematów: 217

  chat

  #84099 Score: 0

  Jakbyś chciał bardziej profesjonalnie się za ratowanie dźwięku brać to polecam się z tym zaprzyjaźnić:
  http://www.izotope.com/products/audio/rx/

   Crash. 
  Participant

  Odpowiedzi: 63

  Tematów: 12

  chat

  #84100 Score: 0

  Jesli to jakis „zwarty” szum w waskim pasmie to mozesz pokombinowac z EQ a jesli porozwalany na calym zakresie to raczej tylo cos jak koledzy wyzej pisali, no moze jeszcze to dorzuce:
  http://www.sonycreativesoftware.com/noisereduction
  nie probowalem ale ludzie sobie chwalili tylko niestety troche kosztuje.

   TRT 
  Participant

  Odpowiedzi: 19

  Tematów: 1

  chat

  #84101 Score: 0

  Interface w Sony Vegas działa i wygląda identycznie jak w Acid Pro, na którym pracowałem dwa lata. Jeśli chcesz wyrównać poziom głośności materiału, to proponuje użyć funkcji Track Compressor (możesz próbować ustawień manualnych, lub spróbować „gotowców”, ja najczęściej używam opcji -12dB). Jeśli chodzi o Equalizer, narzędzie podstawowe w edycji audio, to edytuj materiał jednocześnie odsłuchując go, aby nie podbijać tych częstotliwości, które są odpowiedzialne za szumy. Z kolei jeśli masz dużo czasu i pozostałe funkcje nie spełniają Twoich oczekiwań, to po naciśnięciu klawisza „V” pojawi ci się na całej długości pliku audio niebieska linia obrazująca głośność ścieżki. Klikając dwukrotnie na tą linie będziesz stwarzał punkty, które następnie będziesz mógł z dokładnością do setnych części sekundy podgłaśniać i ściszać o dowolną wartość.

Odpowiedzi 1 - 8 odpowiedzi (z 8 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek