videodslr Działy Aparaty i kamery – korpusy Pozostałe Dramat z JVC HM170 – czerwone iso

Dramat z JVC HM170 – czerwone iso

Odpowiedzi 1 - 3 odpowiedzi (z 3 łącznie)
 •  Mortadelca 
  Participant

  Odpowiedzi: 4

  Tematów: 2

  chat

  #269213

  Co za dramat. Jakiś czas temu miałem zajawkę na kręcenie filmów, nie na weselach ale ogólnie w firmie, więc postanowiłem się wykosztować, a nic nie wiedząc o filmowaniu, kupiłem kamerę jvc hm-170, bo miała 4k. Obraz jest dramatyczny. Nie wiem czy to wina ustawień, sprzętu, czy po prostu tak ma być. Na czerniach i w ciemni – widać ziarno z iso i to czerwone. Wygląda to koszmarnie, obraz nie nadaje sie w zasadzie do niczego. Poniżej wrzucam kadr z krótkiego filmiku z przechadzki z tą kamerą po domu, widać na nim takie zanieczyszczenia, które pojawiają się też, gdy obraz jest jaśniejszy… Co z tym zrobić? To wina ustawień, czy ta kamera tak po prostu ma? Mam też nikonad7200 i olympusa m10m2 – z tego ostatniego filmy sa najlepsze, najbardziej wyraźne, iso jest czyste i do zaakceptowania, nawet przy dość ciemnym obiektywie kitowym.

  kadr

   Amadeusz Andrzejewski 
  Keymaster
  46 pts

  Odpowiedzi: 4877

  Tematów: 217

  chat

  #269223 Score: 1

  To jest zwykły, ordynarny, cyfrowy szum. Kamera ma malutką matrycę i malutkie piksele, które w ciemnych miejscach zbierają za mało światła i zwyczajnie nie dają rady. W skrócie – tak ma być i będzie. I właśnie dlatego ludzie się przesiadają na aparaty – bo za podobne pieniądze można dostać coś z większą matrycą, co sobie lepiej poradzi w złym świetle. Kamery z dużymi matrycami też oczywiście są ale kosztują odczuwalnie więcej.

  PS. „iso” to jest wartość czułości. Coś jak jednostka miary. Więc to nie iso jest czerwone (bo to tak jakbyś pisał że czerwony jest metr albo kilogram) tylko szum. I tak samo nie „iso jest czyste” tylko „obraz jest czysty” 🙂

   Mortadelca 
  Participant

  Odpowiedzi: 4

  Tematów: 2

  chat

  #269262 Score: 0

  Tak też myślałem… wystawiam na allegro może ktoś się skusi ;>

Odpowiedzi 1 - 3 odpowiedzi (z 3 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek