videodslr Działy Osprzęt Krany, slidery i jazdy Długość slidera

Długość slidera

Odpowiedzi 1 - 15 odpowiedzi (z 16 łącznie)
 •  prz3mo 
  Participant

  Odpowiedzi: 132

  Tematów: 7

  chat

  #15610

  Jaką długość slidera preferujecie? Zastanawiam się nad 64cm vs 94cm, różnica w cenie minimalna, ale skłaniam się ku bardziej mobilnej (mniejszej) wersji. Jednakże nie mam doświadczenia filmowego, stąd moje pytanie do osób bardziej doświadczonych 🙂 Oczywiście zdaję sobie sprawę, że długość może zależeć od tego do jakich ujęć ma być slider wykorzystany, ale może ktoś przeszedł „drogę” np. od slidera dłuższego do krótszego i ma jakieś spostrzeżenia i wnioski? 🙂 Z góry dzięki.

   MarcinM 
  Participant
  11 pts

  Odpowiedzi: 2237

  Tematów: 213

  chat

  #122049 Score: 0

  duży edelkrone i problem znika, co nie znaczy, że czasem nie będziesz potrzebował wynająć slider 2m, a czasem jazdę 40 metrów.

   prz3mo 
  Participant

  Odpowiedzi: 132

  Tematów: 7

  chat

  #122050 Score: 0

  Edelkrone odpada ze wzgl. na cenę. Rozważam tego nowego Fotona, tylko właśnie 64 vs 94cm…

   luke 
  Participant
  2 pts

  Odpowiedzi: 887

  Tematów: 12

  chat

  #122051 Score: 0

  Wszystko zależy jakie są Twoje oczekiwania.
  Jeśli potrzebujesz mobilności, dużo podróżujesz, każdy noszony kilogram na znaczenie to bierz 60 cm. To już jest spora jazda, w większości przypadków zupełnie wystarczająca. Do tego dochodzi jeszcze sprawa statywu pod slider. Do metrówki trzeba już solidnego tripoda, tak by na końcówkach jazdy całość się nie uginała, lub dodatkowe podpórki między końcówką slidera a nogami statywu. Krótszy slider nie wymaga aż tak solidnego statywu.
  Z kolei jeśli nie zależy Ci bardzo na mobilności, jeśli i tak przemieszczasz się na plan samochodem i nie musisz sprzętu daleko nosić to bierz metrówkę.
  Ja mam właśnie tę metrówkę z Fotona i jestem bardzo zadowolony.

   Anonimowy
  3 pts

  Odpowiedzi: 495

  Tematów: 29

  chat

  #122052 Score: 0

  Ja jednak uważam, że poniżej metra to mocne ograniczenie. Miałem 64cm i niemal za każdym razem brakowało mi centymetrów. I tak musisz złom ze sobą taszczyć i tak.

   mikefilm 
  Blocked
  8 pts

  Odpowiedzi: 629

  Tematów: 46

  chat

  #122053 Score: 0

  Ja mam z goła inne zdanie. Miałem metrówkę. Noszenie jej na wesela i w teren to była istna katorga, ciężki nieporęczny. Trzeba było uważać jak się gdzieś do mieszkania czy domu wchodziło. Kupiłem 60cm i cały czas mam go zapiętego na statywie. Bardzo dobrze mi się z nim pracuje i nawet przy filmach reklamowych, anie razu nie brakło mi jazdy, chodz kilka razy musiałem przemyśleć dobrze jak się ustawić. Metrówka leży się kurzy.

   prz3mo 
  Participant

  Odpowiedzi: 132

  Tematów: 7

  chat

  #122054 Score: 0

  hmm… no właśnie, z jednej strony chciałoby się mieć mało do targania, z drugiej by przejazd był w miarę długi…
  Przyjdzie chyba rzucić monetą 😉

   Buzz 
  Participant
  1 pt

  Odpowiedzi: 107

  Tematów: 19

  chat

  #122055 Score: 0

  Zgadzam się z Mikem. Od prawie 2 lat mam metrowy slider Konovy i o ile jestem zadowolony z jego pracy, to gabaryt już powoli zaczyna mnie wkurzać. Większość moich produkcji to jest run&gun i życie zweryfikowało, że przejazd na pełnej długości rzadko kiedy jest mi potrzebny. Planuje się dziada pozbyć i zamienić na coś mniejszego. W grę wchodzi albo produkt edelkrone/edelkronopodony albo po prostu krótsza szyna.

   stdanielo 
  Participant
  2 pts

  Odpowiedzi: 66

  Tematów: 6

  chat

  #122056 Score: 0

  Ja totalnie raczkuje w dziedzinie video, ale od 3 dni mam slider Kameleon 94cm, kupiłem cały zestaw z dedykowanym statywem, podporami i głowicą. Zastanawiałem się mocno nad wersją 130cm, ale koniec końców stwierdziłem, że będzie lżej, stabilniej i poręczniej. Jak kiedyś przyjdzie potrzeba na dłuższy to po prostu kupię dłuższy, zapewne też fotonowski. Wczoraj robiłem małe testy w plenerze i jest naprawdę dobrze, co prawda zamontowałem go na Manfrotto 055ProB z dedykowanymi podporami i na nierównym podłożu ten statyw nie dawał jakiejś super stabilności ale jest naprawdę nieźle, jak przydepnąłem jedną nóżkę nogą to ładnie to chodziło. Moja pierwsza mała próbka https://www.youtube.com/watch?v=N8qj4yFj2xE po lewej lekkie rozmycie, ale to ślad palucha na soczewce, który nieopatrznie zrobilem.

   Pablo 
  Participant

  Odpowiedzi: 109

  Tematów: 37

  chat

  #122057 Score: 0

  Ile dałeś za cały zestaw?

   stdanielo 
  Participant
  2 pts

  Odpowiedzi: 66

  Tematów: 6

  chat

  #122058 Score: 0

  1444 dokładnie ten http://allegro.pl/slider-foton-kameleon-ze-statywem-glowica-i-podpor-i5879469443.html

  pytałem w Fotonie czy w zestawie nie zrobią lepszej ceny, ale u nich wychodziło ponad 100zł drożej.

   wemlo 
  Participant
  3 pts

  Odpowiedzi: 53

  Tematów: 9

  chat

  #122059 Score: 0

  Podobnie jak koledzy wyżej też mam Konovę tyle że 80cm. Gdy kupowałem uważałem tą długość za rozsądny kompromis miedzy mobilnością a długością. Jednak życie weryfikuje wszystko. Robię głównie wesela, a tu mobilność jest niemal bezcenna. Obserwowałem ostatnio na dwóch weselach swoje zachowanie z tym sliderem, tzn ile z jego długości tak naprawdę wykorzystuję, a ile tylko taszczę. Doszedłem do wniosku iż 50-60 cm dla mnie w zupełności wystarcza. Wiadomo, im krótszy slider to musisz bardziej przemyśleć co chcesz nagrać i w jaki sposób, ale dzięki temu to mniej kg w torbie i na kręgosłupie. Ja chyba skrócę swój, to chyba najprostsze i najszybsze rozwiązanie.
  Edelkrone jest fajny, ale cenowo to dwa krótkie slidery, chociażby Konovy.

   ajudah 
  Participant

  Odpowiedzi: 6

  Tematów: 3

  chat

  #122060 Score: 0

  ja mam slidekamera, 120 czy 130 cm. Z ręki, bez silniczków, mogę nagrać 10-15 sekund jazdy (oczywiście zależy od odległości od obiektu). Krótszy byłby ograniczeniem. Nigdy nie wiem, czy równym tempem poprowadziłem kamerę, a tu mam jednak dłuższe ujęcie i łatwiej wyciągnąć coś z niego.

   wemlo 
  Participant
  3 pts

  Odpowiedzi: 53

  Tematów: 9

  chat

  #122061 Score: 0

  Każdy się wypowiada ale tak naprawdę autor tego posta nie napisał co zamierza kręcić i w jakiego typu realizacjach go wykorzystywać…

   janusz81 
  Participant

  Odpowiedzi: 23

  Tematów: 25

  chat

  #122062 Score: 0

  Polecam Kameleona (ja mam wersję 130 cm) czasem jest za długi ale ogólnie daje radę.

Odpowiedzi 1 - 15 odpowiedzi (z 16 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek