videodslr Działy Aparaty i kamery – korpusy Canon Canon EOS 6D Mark II – długooczekiwana pełnoklatkowa lustrzanka

Canon EOS 6D Mark II – długooczekiwana pełnoklatkowa lustrzanka

Odpowiedzi 1 - 4 odpowiedzi (z 4 łącznie)
 •  Wojciech Franus 
  Keymaster
  32 pts

  Odpowiedzi: 1129

  Tematów: 120

  chat

  #269873
  Doczekaliśmy się! EOS 6D Mark II wreszcie został zaprezentowany.

  Z informacji prasowej:

  Warszawa, 29 czerwca 2017 r. Canon zaprezentował dziś wyczekiwaną pełnoklatkową lustrzankę cyfrową EOS 6D Mark II, która dzięki najnowszym technologiom z zakresu obrazowania spełni oczekiwania zarówno pasjonatów fotografii, jak i profesjonalnych użytkowników.

  EOS 6D Mark II

  Następca modelu EOS 6D to kompaktowa i wydajna lustrzanka cyfrowa, która doskonale nadaje się do wielu zastosowań, od fotografii podróżniczej czy ślubnej po portretową. Dzięki pełnoklatkowej matrycy, procesorowi DIGIC 7, 45-punktowemu systemowi AF oraz technologii Dual Pixel CMOS AF, lustrzanka EOS 6D Mark II zapewni najwyższą jakość obrazu nawet najbardziej wymagającym użytkownikom.

  EOS 6D Mark II posiada nową matrycę CMOS o rozdzielczości 26,2 megapikseli, która oferuje użytkownikom bezkonkurencyjną jakość obrazu i wydajność pracy. Dzięki wysokiemu zakresowi dynamicznemu użytkownik może dowolnie kontrolować parametry ekspozycji i tym samym wykonywać doskonałe zdjęcia przy bardzo jasnym oświetleniu. Wysoka czułość ISO 40000 z możliwością rozszerzenia do 102400 daje fotografom dużą swobodę i pewność, że będą w stanie uchwycić każdy szczegół, nawet w trudnych warunkach i przy słabym oświetleniu. Technologie zastosowane w modelu EOS 6D Mark II – m.in. najnowszy procesor DIGIC 7 – pozwalają na tworzenie wysokiej jakości zdjęć. Dzięki temu portfolio użytkowników wzbogaci się o nowe, ekscytujące fotografie, np. zapierające dech w piersiach zdjęcia gwieździstej nocy lub zorzy polarnej.

  EOS 6D Mark II

  Większa precyzja śledzenia obiektu w kadrze to efekt zastosowania 45-punktowego systemu AF, który przy wsparciu usprawnionego procesora DIGIC 7 zapewnia odpowiednio szybki czas reakcji. Tryb rejestrowania zdjęć seryjnych z prędkością 6,5 kl./s daje szereg nowych możliwości w zakresie uchwycenia niepowtarzalnych momentów. Z kolei nowy moduł autofokusa zapewnia precyzję, nawet przy słabym oświetleniu, co świetnie sprawdza się np. przy wykonywaniu zdjęć portretowych w ciemniejszym otoczeniu.

  Uznana technologia Dual Pixel CMOS AF umożliwia lepsze śledzenie obiektów w ruchu oraz zapewnia płynne i szybkie ustawianie ostrości także podczas nagrywania filmów. Funkcje te znakomicie nadają się do makrofotografii i fotografii produktowej, zwłaszcza przy wykorzystaniu podglądu Live View.

  EOS 6D Mark II to pierwsza pełnoklatkowa lustrzanka EOS z wbudowaną 5-osiową stabilizacją obrazu w trybie wideo, która eliminuje drgania podczas kręcenia filmów z ręki i w ruchu. Odchylany ekran dotykowy LCD pozwala użytkownikom na sterowanie parametrami za pomocą dotknięcia ekranu oraz ułatwia robienie zdjęć z nietypowej perspektywy lub w tłumie.

  EOS 6D Mark II to pierwszy aparat Canon, który został wyposażony w tryb filmów poklatkowych 4K oraz interwałometr, dla dodatkowej swobody podczas kręcenia timelapsów. Dzięki możliwości kręcenia filmów poklatkowych w rozdzielczości 4K użytkownik będzie w stanie zarejestrować w najdrobniejszych szczegółach np. rozgwieżdżone niebo. Z kolei wbudowany interwałometr daje dodatkowe możliwości w trakcie edytowania filmów poklatkowych.

  EOS 6D Mark II

  Model EOS 6D Mark II został wyposażony w rozbudowane opcje łączności Wi-Fi oraz Bluetooth. Aparat daje użytkownikom swobodę przesyłania obrazów na urządzenia mobilne, dzięki czemu mogą oni w łatwy i szybki sposób udostępniać wyniki swojej pracy. EOS 6D Mark II umożliwia zdalne sterowanie za pomocą smartfona, co przyda się w szczególności fotografom, którzy dla uchwycenia wyjątkowej sceny nie chcą podchodzić zbyt blisko fotografowanego obiektu, np. siedzącego motyla. Wbudowany rejestrator GPS śledzi lokalizację i automatycznie kataloguje miejsca, w których tworzone są zdjęcia.

  EOS 6D Mark II to kompaktowa i lekka pełnoklatkowa lustrzanka cyfrowa, która daje gwarancję ostrości i precyzji bez względu na warunki oświetleniowe, a tym samym pomaga swobodnie realizować twórcze pomysły. Aparat jest odporny na kurz i wilgoć, dzięki czemu stanowi idealny sprzęt do pracy w wymagających warunkach. Dzięki swej niezawodności, EOS 6D Mark II pozwala użytkownikom skupić się na tym, co najważniejsze, czyli odkrywaniu nowych, ekscytujących kierunków w ich twórczej pracy.

  EOS 6D Mark II

  Opcjonalny Grip BG-E21 do lustrzanki EOS 6D Mark II umożliwia jednoczesne użycie dwóch akumulatorów i jest kompatybilny z akumulatorami LP-E6N i LP-E6. Zastosowanie  BG-E21 oznacza możliwość wykonania dwukrotnie większej liczby zdjęć. Grip BG-E21 odwzorowuje przyciski z prawej, górnej części korpusu EOS 6D Mark II. Ułatwia to pionowe wykonywanie zdjęć bez uszczerbku dla ergonomii aparatu. Grip zapewnia również lepszy chwyt i równowagę przy korzystaniu z cięższych obiektywów.

  • matryca – pełnoklatkowa 26.2 Mpix
  • optyczny wizjer 45 polowym AF
  • Dual Pixel CMOS AF z detekcją fazy
  • filmowanie Full HD 60p
  • procesor DIGIC 7, zakres czułości ISO 100-40000
  • 3 calowy uchylny ekran dotykowy LCD
  • wbudowane Wi-Fi®, NFC, Bluetooth® i GPS
  • kurzo i wodoodporny
  • cena 2000 $, dostępny od lipca

  Canon jest konsekwentny. Zrobił kolejny świetny aparat fotograficzny, który umożliwia fotografom szybkie umieszczenie filmiku na fejsie. Podziwu godny jest również humanizm korporacyjny – firma, która byłaby w stanie „wyciąć” z rynku większość konkurentów jednym aparatem, postanowiła umożliwić innym producentom wzrost sprzedaży swoich uniwersalnych produktów. W czasach wszechobecności teorii spiskowych można nawet pokusić się o stwierdzenie, że w firmie tej najwyraźniej pracują pełnoetatowi agenci konkurencji.

  Niewątpliwe nowy EOS 6D Mark II jest aparatem doskonałym, ale dla zatwardziałych fotografów, którzy do dzisiaj pogardzają funkcją video (znam kilka takich amatorskich grup fejsbukowych). Nowy produkt spowoduje niewątpliwie pojawienie się więcej ostrych zdjęć na instagramie i snapchacie – zawsze coś. Godne uwagi jest również poczucie humoru firmy: timelapsy 4K dzięki wbudowanemu interwałometrowi – coś takiego mógł wymyślić człowiek, który nie wie jak się robi timelapsy i nie do końca rozumie co to jest 4K, ale na pewno miał celujący z marketingu i reklamy w jakimś mniej prestiżowym uniwersytecie.

  O 5-osiowej stabilizacji i dotykowym uchylnym ekranie nie wspominam – dzisiaj to trochę tak jakby samochodziarze reklamowali się ABSem i poduszkami.

  Konkludując: Pozbądźcie się nadziei filmowcy, przekraczając progi canonowskiego świata – lepiej już było.

  [Zobacz news: Canon EOS 6D Mark II – długooczekiwana pełnoklatkowa lustrzanka]

   ziomalnb 
  Participant
  6 pts

  Odpowiedzi: 40

  Tematów: 3

  chat

  #269917 Score: 0

  Taki świetny aparat, a bez 4K… No to jest kpina. Cały świat potrafi kręcić w 4K a Canon dalej tego nie rozumie. 4K to już dawno nie jest coś zarezerwowane tylko dla najwyższej klasy sprzętowych i topowych kamer za dziesiątki tysięcy złotych. To rynkowy standard.

  Miałem pierwszą wersję Canona 6D i byłem z niej bardzo zadowolony. 6D mk2 mimo, że jest na pewno dużo lepszy od poprzednika to już nie jest tym samym dla rynku czym była pierwsza wersja. Jestem przekonany, że sprzedaż tego modelu będzie dużo niższa niż pierwszej wersji, bo filmujący lustrzankami wybiorą konkurencję, która w tej cenie zaoferuje dużo dużo więcej. Przez pewien czas można lecieć na sile marki, ale w pewnym momencie użytkownicy dojdą do wniosku, że to bez sensu. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że Canon się w końcu opamięta i dogoni konkurencję, która zostawiła go daleko w tyle.

  Montażysta,
  www.fireflyfilmstudio.pl

   Amadeusz Andrzejewski 
  Keymaster
  46 pts

  Odpowiedzi: 4877

  Tematów: 217

  chat

  #269921 Score: 0

  To jest niezła próba analizy sytuacji:

  Canon – the REAL technical and political reasons behind the lack of decent video

  Wychodzi z niej, że Canon jest trochę zapóźniony w stosunku do reszty świata jeśli chodzi o szybkość odczytu matryc (to mogę potwierdzić – np. ta z 5D mark IV wg naszych testów jest bardzo wolna) oraz o procesory kodujące.

   sigmasig 
  Participant

  Odpowiedzi: 6

  Tematów: 0

  chat

  #270641 Score: 0

  I TU SIE Z TOBA ZGODZE

  http://www.topszkolenie.pl

Odpowiedzi 1 - 4 odpowiedzi (z 4 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek