videodslr Działy Osprzęt Rigi Canon 70-200 +metabones + Sony Fs5

Canon 70-200 +metabones + Sony Fs5

Oglądasz 1 odpowiedzi (z 1 łącznie)
 •  Reynevan 
  Participant

  Odpowiedzi: 28

  Tematów: 26

  chat

  #15501

  W najbliższym czasie planuję zakup kamery Sony FS5, do której „na stałe” chcę mieć podpięty obiektyw Canon 70-200 2.8 II. W tym celu użyję adaptera metabones, ale zaczynam zastanawiać się czy całość nie rozleci mi się w którymś momencie na statywie. Jako że obiektyw jest cięższy od kamery, zamierzam całość podpiąć właśnie na stopce obiektywu. Pytanie tylko czy w dłuższej perspektywie czasowej adapter nie będzie się wyginać, czy obiektyw utrzyma taki ciężar?
  Stąd pomyślałem sobie, że może całość umieszczę na jakimś basplate a sam obiektyw podeprę jakąś podkładką? Czy ktoś z forumowiczów może polecić mi taką podkładkę/przejściówkę? Szukałem na allegro i w sklepach internetowych, ale niczego nie widzę. Szukam chyba czegoś takiego:
  http://www.westsideavstore.com/index.php?p=product&id=119
  A może przesadzam? Jakie macie doświadczenia z łączeniem cięższych obiektywów poprzez adapter metabones z kamerami? Nie ukrywam, iż przede wszystkim zależy mi na mobilności i kompaktowości całego zestawu. To ma być sprzęt do pracy reportażowej, łatwy w przenoszeniu – całość chcę umieścić na monopadzie (do tej pory właśnie w taki sposób pracowałem z 5dIII i 70-200). W sieci znalazłem takie zdjęcie:
  Będę wdzięczny za wszelkie, rozsądne rady:)

Oglądasz 1 odpowiedzi (z 1 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek